83

Uued puud tulevad Posti tänavale oktoobris

Selline on Posti tänava pilt praegu. Sügisel istutatakse tänava äärde kirsi- ja dekoratiivõunapuud, miljöö muudetakse hubasemaks ka istepinkidega.

Selline on Posti tänava pilt praegu. Sügisel istutatakse tänava äärde kirsi- ja dekoratiivõunapuud, miljöö muudetakse hubasemaks ka istepinkidega. Foto: Urmas Lauri

Maastikuarhitekt Kersti Lootus lubas, et uued puud istutatakse Posti tänavale oktoobris.

„Oleme suutelised oktoobris istutama,” ütles Lootus.

Arhitekt selgitas, et nende büroo Lootusprojekt tegeleb praegu sellega, millised puud ja kuhu täpselt Posti tänavale tulevad. Puude valikut mõjutab ka hind, et projekti ära mahtuda. „Me kõik pingutame ühiselt, et mahuksime hinnaskaalasse ja linn jõuaks maksta,” ütles Lootus.

Praegu on Lootusel silmas ida-mariõunapuu „Street Parade”, pihlakad, dekoratiivõunapuud ja kirsid, mis on ilusad nii kevadel kui ka sügisel. Puid on Lootuse sõnul Karukäpa puukoolis müügil nii 3meetriseid kui ka 7meetriseid.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kahjuks on nii....
kahjuks on nii....

Kirsi ja õunapuud, hubasust istepinkidega ,nii on artiklis , kuulge tarkade klubi ja saage aru, mingit hubasust ei loo need mõned pingid kirsi ja õunaistikute vahel. Varju nad ei anna ja palavaga on seal istuda ilmvõimatu. On lõhutud tõeline hubasus ja kaunis varjuandev allee. Olid ju ka pingid nende suurte puudega alleel ja puhata seal võis ikka kohe kaua, sest varju andsid hästi. Rongkäikude ajal ja Ameerika autode paraadil sai seista tänava ääres, puud varjutasid päikest ja istuda sai Mis läinud, see läinud.

jõle perspekiiv
jõle perspekiiv

kogu artikkel kirjeldab ühe sita katmist teise sitaga ja siia väidetakse et elu on lill. haapsalu linnaelanikke käsitletakse juba ammu kui maksu maksvat orja kes suklese ja karilaiu uitmõtteid kinni maksavad.

Huvitav
Huvitav

vaktsiini kõrvalmõjud teil? Luulud

Kodanik
Kodanik

Kellelgi on ikka väga igav vist. Jälle on surnuaia nurgal foori nupp segi pekstud. Vähemalt töötas. Üks kord oli ka juhus kus nupp katki tehtud ja ei toiminud ka enam.

oh, jah
oh, jah

TÜhi asi see nn.NUPP selle kõrval mispeatänaval toimub.

Huvitav küll
Huvitav küll

Surnuaed!? Mis see siia teemasse puutub? Lugesite artiklit ka ikka?

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Kui jätaks selle halamise ja ootaks ära peatänava remondi lõpu ? Täpselt nagu Tallinnas Reidi teega-paha,paha aga nüüd -teha oleks tulnud veel rohkem,miks nii vähe tehti jne.

Helle.
Helle.

Oktoobris?? Mõnel aastal on siis juba lumi maas ja maa külmunud.

Majaomanik
Majaomanik

Ja ka kärss kärnas!

Ei tea
Ei tea

Millal siis, ootame maikuud või?

Kevad.
Kevad.

Mais istutad hakkab kasvama. Kevad ju.

Epp
Epp

Neid puid, mis maha said võetud, enam asendada ei saa. Sellist peatänavat nagu ta varem oli, enam minu silmad ei näe. Ärgem unustagem, kes meie linna ära rikkus. Olen täielikult südamepõhjani pettunud meie linnavalitsuses. Annaks jumal, et see oleks Suklese viimane.

Inimene
Inimene

planeerib, Jumal korrigeerib. Ei või iial teada Jumala plaane. Elame näeme…

...
...

nojaa, võibolla tõesti aitab juba!? Soovite veel teisele halba, kui olete piisavalt elanud aastaid, siis peaksite teadma, et selline soov tuleb alati endale tagasi. Ei tohi halba teiste peale ajada!!!!

kodanik
kodanik

kus mõistus on! Planeeritud puud ei soovi ju! Nad ei varja päikest ja kasva nii suured! miks pärnapuu nüüd ei soobi?Õitseb ilusti ,lõhnab ja päikest varjub! Miks Sukles otsustab!Ei vali teda enam.

Sass S
Sass S

Kõik siin ilma peal on muutuv nii et jätke hala .

Ei tea
Ei tea

tuleb lihtsalt teistsugune, kui ennem oli. See aga ei tähenda, et kehvem või koledam tuleb. Muutused on ajas pidevalt. Vana on see, kes minevikku kinni jääb ja muutuseid enam omaks ei taha võtta.

Majaomanik
Majaomanik

Miks peab sellist nõuka aegset amortiseerunud peatänavat taga nutma??!!

praegu
praegu

Päris meeldib praegune avarus peatänaval, selles mõttes, et ruumi! on, ehk see jääks hiljemgi üldjoontes alles.

vaatleja
vaatleja

Bensiini- või diiselitransport peab kaduma,(samuti hingemattev roheline Peetrike), uus tehnika asemele!

Mida v..
Mida v..

minevikust oled või, täna enam diisli ja bensu küttejääkide väljatulek autost ei haise nii ju, milleks sellist jama kirjutada?

Majaomanik
Majaomanik

Minevikus ole ise,loll,kes endale praegu uue bensiini,eriti diisli auto ostab.Tuleb veel 4-5 aastat oma vanade romudega läbi ajada ja siis need otse utiliseeimisele viia. Elektri autod on selleks ajaks edasi arenenud ja on sama hinnaga,kui tänased bensiini ja diisli autod.

K.s
K.s

Ja ei jõua me ei praegu ega tulevikus AUTOt mida tahaksime osta, lagi on ikka KIA või Peugeoti peldik…

Ei tea
Ei tea

loll? Viie aasta pärast saab garantii läbi ja siis vahetad uue elektri vms. vastu ju. Eluks ajaks autot ei osta, need uue ajastu omad lagunevad peris kiirelt.

Jaanek
Jaanek

Kas Lv-s selle projekti juhti polegi? Võiks ju see inimene ikka kommenteerida,kes kogu asja kokku on pannud algusest lõpuni

Hmm misasja
Hmm misasja

Mitmeid kordi teemat kommenteeritud ju. Kaua peab kommenteerima. Pika mõtlemisega natuke vist.

Jaanek
Jaanek

Mäesalu on projektijuht või?

nimi
nimi

Haapsaluga tegu,siis haavapuukesed.

Tohohh
Tohohh

Seda küll, aga vot just seda puud kahjuks peatänavale alleeks istutada küll ei saa. Mõtle natukene ka!

einoh
einoh

Või pidada bonsai-haabasid silmas?

wpDiscuz