President Kersti Kaljulaid: ma ei tee plaane

President Kersti Kaljulaid Haapsalus. Arvo Tarmula

President Kersti Kaljulaidi ametiaeg lõpeb peagi, kuid täpsemat plaani, mis edasi saab, presidendil pole. Sellegipoolest ütles riigipea, et ei ütle kunagi oma riigile ära.

Valitsus on kohe koroonapiiranguid leevendamas. Tulevad need õigel ajal?

Me ei tea seda keegi. See paistab alati tagantjärele. Võime teha prognoose, aga kui vaadata terves maailmas viiruse lainete liikumist, siis alati ei ole võimalik seostest aru saada.

Kas piirangud olid vajalikud?

Kui numbrid on läinud üles ja me oleme rangemad piirangud kehtestanud, siis numbrid tulevad alla. Ma jagan peaministri seisukohta: kui näeme, et asjad lähevad halvemaks, peame ise hakkama eemale tõmbuma; kui me näeme, et lähevad paremaks, siis loobume piirangutest.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

10 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Irrah
11 kuud tagasi

Huvitav küll, et kui oecd juhiks oleks valitud, siis oleks küll saanud riigile “ei” öelda – ebareaalne silmakirjalikkus. Täiesti uskumatu oli üldse kandideerimine presidendiks oleku ajal – umbes et nüüd üks tööots saab läbi, peab ringi vaatama. Masendavalt üheülbalised, lõhestavad, samas patroneerivad ja manitsevad on tema sõnavõtud. Ääretu isekus, eneseteadlikkus ja lihtsalt ülbus avaldus sellega, et isik soovis iga hinna eest Putiniga kokku saada – kooskõlastamata kellegagi, hoolimata sellest, et asjatundjad ei pidanud seda heaks ideeks(nagu näha, siis tulemust polnud ju peale selle, et isik sai Vene presidendiga kätt suruda, mitte mingit). Omaette tase oli kinnisidee ÜRO julgeolekunõukogusse saamiseks –… Loe rohkem »

uskmatu-toomas
11 kuud tagasi
Reply to  Irrah

Võrdle oecd juhi ja meie presidendi töötasu ja saab selgeks miks kandideeriti !

kontra
1 aasta tagasi

Tädi käibgi süüdimatult mööda eestimaad ringi ja mingit plaani ei ole. Nõunikud ostustavad tema eest. no sellisel juhul on tegemist meritsiinilise juhtumiga. Ilmselt on võiuiha ikka nii suur et ei julge seda välja öelda.

Arnold
11 kuud tagasi
Reply to  kontra

Mida puupealt ikka oodata ju …..

vaatleja
1 aasta tagasi

Vihaõhutaja selge plaan on teine ametiaeg Kadriorus. Juba asuti õgija-Ratase kallale, et Vihaõhutajale ruumi teha.

Nojah
11 kuud tagasi
Reply to  vaatleja

see tehti jälle peenelt ära jah. Mismoodi konservatiivid on valmistunud huvitav, et pärast ei oleks jälle hala, et süvariik tegi ära. Loodan, et seekord on paremini ette valmistunud ja võtavad suure enamuse.

Nojah
11 kuud tagasi
Reply to  Nojah

mõtlesin saabuvaid riigikogu valimisi

Vambola
1 aasta tagasi

Loodan, et ta on viimast korda president

Äkre
1 aasta tagasi

Plaanide tegemine olekski liiga äkre. Meil on ainult plaan A