43

Legendaarse linnapea järeltulija ehitab Haapsallu spaa

Haapsalus uut spaad rajava Kristjan Saare vana-vanaisa oli legendaarne Haapsalu linnapea Hans Alver. Foto: Marko Saarm / Sakala

Holmidel asuvale tühermaale kerkib spaahotell. Foto: Malle-Liisa Raigla

Kunagise Haapsalu linnapea Hans Alveri lapselapselaps Kristjan Saar plaanib holmile ehitada 80-kohalise spaa, mis annaks tööd 40-50 inimesele.

Saar täpsustas, et kuna spaahotelli rajamine on alles algusjärgus, siis on veel vara kindel olla, et hoone just sellisel kujul ja mahus valmib.

Valminud on spaa esialgne eskiis ja praegu on käsil detailplaneeringu koostamine. Spaahotelli detailplaneeringu jaoks on vaja muuta linna üldplaneeringut, sest praegu on aadressil Holmi kallas 20 detailplaneering hoopis korterelamule.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nymf
Nymf

https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=is&oid=laaneelu20080119&type=staticpdf
Keegi Ladva juba palka staffi Peterburgi hotelli, aastal 2008, hotell ikka seisab nagu tondiloss

nojah, aga
nojah, aga

selle renoveerimist ei ole võimalik lõpuni viia. Aega vaja või häid juriste.

kodanik
kodanik

Jääb veidi arusaamatuks, kust see jutt võetud on. Minu teada mehed alles mõtlevad, kas osta maa või mitte osta. Projektist poe veel haisugi ja üleüldse käib jutt veidi luksimast väikese basseiniga hotellist, mitte spaast.

hmm
hmm

detailplaneering on käiku antud, nimeta kuidas sa tahad seda hoonet, aga bassein tuleb kindlasti ja mitte ainult üks!

ulme oleks see ehitus
ulme oleks see ehitus

Kas see jorss, kelle maja on poolenisti maa sisse vajunud, hakkab jälle oma ilusa merevaate äravõtmise pärast vinguma kui Krimmi holmil taheti ehitama hakata?

Viidikas
Viidikas

Tore,kui see mõte teoks saab.Ja lisaks peaks kindlasti mingi paadisadam ka olema- Haapsalu jahtklubides on kõik kohad juba mitu aastat täis….

kodanik
kodanik

Lamemaalastel jälle millest rääkida. Juttu jätkub kauemaks.

Nojah, aga
Nojah, aga

mis see maa lamedus siia jälle puutub?

Just niii.
Just niii.

Kõlab põnevalt. Töötunni hind 2 euri. Ja keegi sellise tunni hinnaga tööd ei teegi. Soomes koristajad saavad ikka 20 euri tunnis. Väga hinnatakse seda tööjõudu. Paljud soovivad just koristamist teha. Eestis aga keegi ei soovigi millegi pärast??

Lutikas
Lutikas

Saavad saavad soomes koristajad 20€ tunnis, unistada ju võib.

Nojah, aga
Nojah, aga

kui ise ettevõtjana koristusteenust pakud 45€/h, siis on täitsa reaalne isegi, et umbes 20 kätte jääb, aga kui jutt käib lihtsalt tööjõust, kes palka saavad, siis üle kümne euri vaevalt kätte jääb.

koristab
koristab

Natukese liialdasid, aga viis korda rohkem saab küll, kui kaks euri tunnis. Kui me räägime sellest, mis kätte jääb.

H.p
H.p

Pole midagi selle vastu et Linn areneb, iseaasi on tasuvusega, tulevik on tume!

hmm
hmm

miks tume?

Harald
Harald

Mina lubasin kunagi Taevatrepi ehitada enne valimisi siin foorumis… 🤪
Ei usutud… naerdi mu üle ja mõnitati… 🤪

lossiplatsi
lossiplatsi

ääres seisab juba 30 a.tondimajake, nimeks hotell

nojah, aga
nojah, aga

sellega hoteeliga on nii, et halb asukoht ja väga halvad lepingutingimused, kui midagi teha tahab. Sellepärast seisabki tühjalt

to Hmm
to Hmm

midagi ei pea enam lammutama…lihtsalt enne kui ehitatud said, oleks pidanud linn mõtlema,et kuidas seda ilusat kohta kõik inimesed kasutada saaks.Kunagi oli seal mõnus ujumiskoht ja rahvas käis päevitamas…

hmm
hmm

ok. Enam ei saa midagi teha kahjuks. Eks kiiremalt tegutsejad said odavalt magusad kohad kätte, aga kindlasti on võimalus Haapsalus palju ilusaid rannaäärseid kohti luua või korda teha. Merejoon on päris pikk ikkagi

wpDiscuz