27

Läänemaa haigla lõpetab esmaspäevast plaanilise ravi

Läänemaa haigla. Foto: Arvo Tarmula
Läänemaa haigla. Foto: Arvo Tarmula

Esmaspäevast lõpetab Läänemaa haigla plaanilise ravi ja jätkab vaid erakorralist abi vajavate patsientidega.

Haigla ravijuht Alge Vare selgitas, et esmaspäevast ei saa perearstid patsiente enam haiglaravile suunata.  „Loodame, et see jääb lühikeseks ajaks,” ütles Vare. „Võtame päev korraga,” lisas ta.

Kui jätkub olukord, et haiglad on koroonapatsiente täis, siis tõstab esmaspäeval Läänemaa haigla koroonapatsientidele mõeldud voodikohti viie koha võrra. Praegu on Läänemaa haiglas 13 koroonahaigetele mõeldud voodikohta, vajadusel saab haigla kohtade arvu tõsta 18-ni.

Täna hommikul oli haiglas üheksa koroonaviirust põdevat patsienti, pärastlõunal lisandus veel üks. Vare sõnul on kõik patsiendid Tallinna inimesed, ühtegi läänlast haiglaravil ei ole. „Kolme vaba kohaga läheme laupäevale vastu,” ütles Vare.

Üle Eesti vajas täna hommikul haiglaravi 510 patsienti.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Arvaja
Arvaja

Kui plaanilist ravi mitte saanud inimene sureb, kas see on ka koroonasurm.

Maakas
Maakas

Muidugi arvatakse see ka sisse. Ega need numbrid muidu nii suured ei oleks ju.

Jenkem
Jenkem

Relvitu maailmasõda on käes.. kurb…

tundub nii jah
tundub nii jah

On ütlus, et iga põlvkond peab nägema sõda. See ongi praegu meie õülvkonna sõda on öelnud IVO LINNA -ja õigus tal ongi.

Just nii.
Just nii.

Tänapäeva uus trend ongi relvatu maailmasõda. Nagu näha.

Seda et
Seda et

Läänemaa Haigla vasta! Mitu koroona patsienti on haiglas ja kui palju on hingamisaparaate. Näen et see küsimus ei ole juba pikemat aega mokka mööda, aga on aeg vastata!

rae
rae

Enne kui kommima hakkad, loe artikkel korralikult läbi.

Jüri
Jüri

Ühtegi pole!

Valdo
Valdo

Usun, et antud otsus on tehtu kaitsta nn. tavahaiget, mis on mõistlik. Lugedes erinevaid arvamusartikleid Covid-19 leviku kohta, siis lähinädalatel näeme juba üle 1500 nakatunu päevas. Julgen uskuda, et leitakse lahendus ka tavahaigetele ja plaaniline ravi jätkub üsna pea.
Päikest soovides!

H.p
H.p

kaitsete ju tavahaiged juba sellega et 18 gripinähtudega haigetele on loodud isoleeritud kohad, või mitte ? maskid desovahendid kaitsekitlid kindad jne, pidid ju kaitsema teisi nakatumise eest ka, või mitte ? millejaoks siis neid kandma peab ? eeldan et kui neid nõudeid täita ja 18-le inimesele on eraldi isoleeritud kohad olemas, siis peaks ikka plaaniline ravi saama ju jätkuda või milles küsimus ? ei jätku tööjõudu et plaanilist ravi teha ? et haiglasse saabki siis ainult 18 inimest jääda ? terve haigla meeskond tegeleb 18-ne gripihaigega ?

Maakas to valdo
Maakas to valdo

Praegune seis nöitab küll seda, et leitagu neid positiivseid päevas 400 või 1100, aga haiglas on iinimesi kka enam-vähem 450-500 vahel. Seega ei muutu see seis arvatavasti ka siis, kui leitakse 2000 positiivset päevas. Sellisr arvu leiaks ilmselt ka praegu, kui veel rohkem teste teeks. Ma usun, et väga paljud ei lähe end testima kui keegi just ei sunni.

Tom naabermajast.
Tom naabermajast.

Valdo,kas Läänemaa inimene ei vajagi ravi?

H.p
H.p

kas haiglas ongi siis ainult 18 kohta, et rohkem inimesi ei mahu , ? nagu aru sain siis 18 kohta on isoleeritult gripinakkusega inimestele, aga ülejäänud kohad ? kas köik need a-laa 50 töötajat tegelevad 18 patsiendiga ? et plaanilist ravi enam teha ei saa ?

korralik
korralik

Rahapesu käib seal n.ö. ,, haiglas ,, …….

Leenu
Leenu

Kas Läänemaa haiglas hapnikuaparaadid on olemas?

ghr
ghr

PERH võrgu(s)tas maahaiglad ja kamandab, kuhu ülevool saata – Haapsallu, Hiiumaale või Raplasse. ITK üritab samuti LTKH-sse suunata, kuna nakkuskliinik on kummist nende arvates…

LEE
LEE

…”Täna hommikul oli haiglas üheksa koroonaviirust põdevat patsienti, pärastlõunal lisandus veel üks. Vare sõnul on kõik patsiendid Tallinna inimesed, ühtegi läänlast haiglaravil ei ole”…

Nagu päriselt?

Maakas
Maakas

Ime siis et Läänemaale ka nakkus on jõudnud kui seda niiviisi sisse tuuakse!

Silde teabmisräägib
Silde teabmisräägib

Ja mis nüüd. Tahad neid hurjustama minna va jobu. Vahet pole kes on. Homme sina siis mina jne. Kui sa tallinnas kukud siis tallinnas sa haiglasse ära pressi, sest olef haapsalust😀

Mõtleja
Mõtleja

Ja huvitav, miks PERH siis omal 6 voodikohta koroonahaigetele likvideeris ja perspnali tavatööle suunas, kuna haigaid polevat?! Ja nüüd Tallinna haiged Haapsalus?!Ei saa kohe üldse ma asjale pihta….

K.S.
K.S.

ikka parem kui koroonahaigete eksport euroopast…

segaduses
segaduses

kas eksport Euroopasse või import Euroopast

misasja
misasja

Miks on vaja plaaniline ravi katkestada, kui juurde tehakse ainult mõned covidi haigetele mõeldud kohad. Kas on siis tõesti Läänemaa haiglas ainult 20 voodikohta, midagi on siin väga VALE v. VALESTI

Mina
Mina

Lihtsalt inimeste hirmutamine kellegi väga-väga suurte sissetulekute nimel.

vast
vast

Artikkel oleks muidugi võinud pisut selgitada. Arvatavasti on koroonapatsiendile vaja lihtsalt palju enam personali?

juba aastaid
juba aastaid

Käib rahapesu seaduslikult ja suures ulatuses .

on vaja
on vaja

Kui on kindlaid andmeid, siis te olete sellest kohustatud teatama sinna kus vaja.Ravimiamet Politsei

wpDiscuz