7

Ramsi väravavaidlus võib jätkuda veel aastaid

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kohus on otsustanud, et Ramsi teel olev aed tuleb eemaldada, kuid maaomanik lubab edasi võidelda. Urmas Lauri

Kohus on otsustanud, et Ramsi teel olev aed tuleb eemaldada, kuid maaomanik lubab edasi võidelda. Urmas Lauri

Noarootsi poolsaarel Ramsi neeme tipus asuva Ramsholmi kinnistu omanikel ei õnnestunud kohtus Lääne-Nigula valla poolt sundvalduse seadmist tühistada, kuid neeme tippu viival teel värava avamiseni kulub omaniku Priit Kotkase sõnul veel aastaid.

Riigikohus ei võtnud menetlusse Priit ja Signe Kotka kaebust Lääne-Nigula vallavolikogu tunamullu juunis tehtud otsuse „Ramsholmi kinnisasjale sundvalduse seadmine” tühistamiseks. Seega jõustus Tallinna ringkonnakohtu mullu mais tehtud otsus, millega jäi õigus Lääne-Nigula vallale.

„Vald on käitunud seaduslikult ja see on sõnum kõigile, kes kergekäeliselt teedele väravaid panevad,” ütles Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus. „Seega saame Ramsi tee avalikuks tunnistamise ja Ramsi neeme avamisega edasi minna.”

Lõhmus nimetas kohtuotsust pretsedendiks, mida oodati üle Eesti. Ta viitas tõsiasjale, et Ramsi juhtumile sarnaseid olukordi on Eestis mujalgi.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tubli tegu
Tubli tegu

Kui tegemist on eramaaga, millel kitsendust pole, siis on valla asi kohalike tee-õigus osta. Raha eest nagu mujal euroopas. Kalamehed ja muud varganäod käigu avalikus rannas.

Pöidlad pihku
Pöidlad pihku

Hoian omanikule pöialt!

Harald
Harald

Traktoriga maha sõita see käkerdis

Rändur
Rändur

Tuleb noorpaar kinni panna siis, ega meri kotka oma pole! Tahan igal pool ringi käia oma riigis, eriti mere ääres 🙂

Hobikalur
Hobikalur

Sa võid eramaal liikuda 24/7. Kui keegi köhima tuleb saada pikalt :))

Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

Ettevaatus kalurike:
§ 41. Omaabi
(1) Valdaja võib oma valdust omavoli vastu jõuga kaitsta, ületamata seejuures hädakaitse piire.
(3) Kui kinnisasja valdus võetakse valdajalt ära omavoliliselt salaja või vägivallaga, on valdajal õigus omavoli tarvitaja kinnisasjalt eemaldada ja kinnisasi oma võimu alla tagasi võtta.

Nojah
Nojah

Ise oledki vägivallatseja.

wpDiscuz