18

Rahalubadus pani rahva mõtlema

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Eesti Energia lubab Risti, Seljaküla ja Piirsalu elanikele igakuist toetust ning Palivere tööstuspargile soodsat elektrit, et murda vastuseis tuulepargile.

Neljapäeva õhtul Eesti Energia korraldatud rahvakoosolekul Risti koolimaja saalis oli kõige tähtsam sõnum, et energiafirma hakkab maksma 28 kinnistuomanikule, kelle omandist jääb tuulik pooleteise kilomeetri kaugusele, 2500 eurot aastas. 1500 eurot aastas hakkab ettevõte maksma40 kinnistuomanikule, kelle maja jääb tuulikust kahe kilomeetri kaugusele.

Eesti Energia tütarfirma Enefit Greeni juht Aavo Kärma

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tädi
Tädi

see peaks olema lisaks peale teatud koguse tasuta elektri

arvake
arvake

ära, kes saab kõige suurema nutsi

näljane orav
näljane orav

Raha teeb imet, paneb ka tuulepargi vastased sellele varsti oodi laulma.

Tanel
Tanel

Meie oludes on ainuke roheenergia põlevkivi, mis on tekkinud sammuti elusloodusest. Ja mille kasutamisel tekib taimedele kasvuks ja arenguks vajalik co. Lisaks on meil uraani varud, kuid puudub ilmselt julgus õigele teele astuda. Puudu pole meil rahast ja maavaradest vaid arukusest seda kasutada. Kahjuks pole meil ka puudust psühhopaatsetest rohelistest, kes terroriseerivad inimesi oma rohepöördega ja igasugu imelikku loodusekaitsmisega. Hundikarjade kasvatamine, lindudele ja inimpsühikale ohtlikud tuulepargid, pliiakudega autod ja muud kõrvalekalded näitavad lihtsalt nende rohepsühhopaatide väikest maailma.
Selline tuuleparkide rajamine inimasulasse näitab “loodusearmastajate” ja nende ees lömitavate ärimeeste suhtumist looduse kõige tähtsamasse loomingusse ehk inimesesse.

Nagu Aksel
Nagu Aksel

Just nii ongi

Nagu Aksel
Nagu Aksel

Palun võtke ometi see jama päevakorrast ja päevakajast maha. Ma iialgi ei usu, et sellise stiiliga tüübid teeksid õiglast pakkumist. Ja unustage ära, neilt midagi tavalisele Eesti inimesele kasulikku võiks oodata.

Maakas
Maakas

Kes selle pealkirja välja mõtles? Ma küll ei märganud, et keegi oleks pakutavast rahast suurde vaimustusse sattunud. Kaine mõistusega maainimene hoiab oma kodu ega kavatse nende sentide eest (mis hiljem kuluksid tervise turgutamisele) oma elukeskkonda nahka keerata.

Elli
Elli

Mitte ükski sent ei korva mulle seda virvendust, mis hakkab mulle koduõuele paistma!!!

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Kui targad on inimesed kes oma kodu sandikopikate eest lasevad oma kodu ära reostada ?
Kui üldse rääkida rahast siis tasuks juttu teha elektrihinna alandamisest sajaks aastaks ca 50 % !

Mnjah
Mnjah

Alla 25 000 aastas ei ole mõtet asjaga edasi minna. Kohalikud kinnistuomanikud võiksid vaadata projekti kogu kasumit ning aru saada peenraha mõttest.

Agu
Agu

nii et ikkagi äraostetavad, ainult, et hind peab õige olema.

Mart
Mart

Sellest summa pealt tuleb maksta tulumaks.

novot
novot

ja mitte ainult

wpDiscuz