40

Eesti Ekspress: Mart Helme lüpsis valda mängleva kergusega

Lääne Elu

info@le.ee

Siseminister Mart Helme (EKRE). Arvo Tarmula
Siseminister Mart Helme (EKRE). Arvo Tarmula

Mart Helme meelitas Taebla vallalt imeodavalt välja Kirimäe mõisa ja äris selle ülisuure vaheltkasuga edasi, kirjutab Eesti Ekspress.

Kirimäe mõisahoone  olukord on kehv – krohvist on tükke välja pudenenud, korstnad pole terved, aknad vajaksid väljavahetamist.

Siseminister ja EKRE aseesimees Mart Helme hankis selle mõisa imeodavalt 40 000 krooni eest ja müüs mõned aastad hiljem edasi üle 40 korra kallimalt, täitmata müüja pandud lisakohustusi.

Vallavolikogu arutas Kirimäe mõisa müüki 26. septembril 2002. Helme soovis mõisa teha majutuskoha. Vald seadis müügile lisatingimused: Helme pidi võtma mõisa kasutusele kolme aasta jooksul (aasta varem räägiti neljast aastast) ja looma kuus töökohta (algul kaheksa).

Mõisa ostis 2007. aasta jaanuaris tallinlasele Viktor Kisseljovile kuuluv ehitus- ja remondiettevõte Kortus Teenindus (praeguse nimega Prazlyn Carabera).

Lisaks ostis Helme kokku kinnisvara ka Martna vallas, näiteks Suure-Lähtru mõisast pisut eemal asuva puumaja. Selle ostuga jättis Helme inimese koduta.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Karnau, miks sa vaikid?
Karnau, miks sa vaikid?

President Ilves ja reformierakondlane Kross ärastasid Toompeal võileivahinnaga kortereid ja müüsid need siis tohutu vaheltkasuga maha.

Mõte
Mõte

Arvan, selliste ostu-müügitehingutega on üsna paljud praegused rahamehed oma nn äri alustanud! Siis on ju palju patuseid!;))

mida asja
mida asja

Aga kuskohas see patt oli?

Mõte
Mõte

Patt 🙂 jutumärkides!

Olemas
Olemas

Faktiliselt ju lahti kirjutatud kuidas ostis, mida lubas teha ja mis tegemata jäi ning mis hinnaga maha mûûs. Kus siin pastakast imetud lugu on? Mōne inimese jaoks on EKRE ja Helmede armastus nii suur ja pime, et igasugune kriitika on lubamatu. Tegelikult on see kurb

mida asja
mida asja

no aga mida ta valesti tegi siis, et sellest suur lugu kirjutada? Ostis, müüs, midagi ei jäänud tegemata, müügiga läksid kordategemise kohustused uuele ostjale edasi, mis siin imelikku on. Mõne inimese jaoks on EKRE ja Helmede vastu viha nii suur ja pime, et igasugune reaalne mõtlemisvõime on kadunud, Tegelikult on see kurb

Ikka tulebkirjutada!
Ikka tulebkirjutada!

Tuleb kirjutada sellest, mis rahvast huvitab! Mart Helme kui avaliku elu tegelase askeldamised lähevad lugejatele korda!

2. kodanik
2. kodanik

Taebla vald plaanis 20 aastat tagasi mõisa müüa ja nüüd ärkas südametunnistus?

Jälle
Jälle

üks nöme laimuartikkel. Labasuse tipp.

Palun täpsustage!
Palun täpsustage!

Mis selles loos laim on? Kas Mart Helme ei ostnudki Kirimäe mõisa (lubadusega luua kaheksa töökohta!) ja ei müünud seda suure vaheltkasuga kohe edasi? See kõik on siis väljamõeldis eesmärgiga Helmet laimata?

Agu
Agu

Kommenteerija mõtles võibolla seda, et milleks kirjutada mingi artikkel mitte kui millestki jättes sellise mulje, et tegu on kohutava kuritööga. Sarnane skeem oli ka härra Donald Trumpi vastu, tehti suur artikkel, et ise on miljardärt, aga makse maksab minimaalselt?! Ja missiis, kõik on seadusega kooskõlas ju, milleks sellest siis kirjutada ja uudise moodi asi teha. Selline muster kordub ja teadagi, milline grupp sellist jama toodab.

taat
taat

Toompeal ja Tallinna vanalinnas anti vene sõjaväelastest ja ka tööandja kortereid kohustusega renoveerida,aga tegelikult toimus äratamine erastamise nime all. Ei nõudnud keegi kohustuste täitmise,seda ka Taebla vallas.

Agu
Agu

Iga nädalaga aina labasemaks läheb, algul ajas vihale, aga nüüd ajab juba tegelikult muigama, kui abitud nad on ja neid jutukesi pastakast imevad.

Taat
Taat

2007.a jaanuaris oli veel buum, hinnad olid laes ja osteti kiiresti, sest järgmine päev võis juba 20000 krooni otsas olla. 2008.a tuli langus, masu.
2002. a oli 40000 krooni suur summa, ei olnud veel inflatsiooni.
Valla pügamine oleks siis, kui vald oleks müünud 2006.või 2007.a selle, 40000 kroonise hinnaga ja Helme kohe edasi müünud.

Vanamoodne
Vanamoodne
Kirimäe mõisale ongi suht raske praktilist kasutust leida. Seda tõestab üheselt aeg nii enne kui pärast Helme omanikuks saamist. Eks kaevake Helme lepingu täitmata jätmise tõttu (või vald lepingu ebarealistlike tingimuste pärast?) kohtusse! Ja ärge Härma talu Toomast punti sidumata unustage, tal oli ka vist kohustus turismitalus majutustegevust arendada. NB! Mittekohalik ei saagi täiega aduda Kirimäe mõisahäärberi puudulikku äripotentsiaali. Sama niru on seis käest kätte müüdava Putkaste mõisaga Martnas. Teiseks. Kas 40x hinnavahe olnuks ka 5 aasta möödudes (2007 a.) veel 40x-ne? Numbriliselt küll aga mingil hetkel hakkas krooni ostujõud enne eurole üleminekut kolinal langema nagu rublal veneaja lõpus. Kolmandaks.… Loe rohkem »
eks
eks

siimult saab õppida

kodanik
kodanik

Siin on ainult üks küsimus – kui palju ametnikele altkäemaksu maksti.

Ehh
Ehh

Te olete vist reformierakonna toetaja, et teate kohe küsida, kuidas asjad käivad!? Vat ei pruugi olla üldsegi teile suureks üllatuseks mitte mingit altkäemaksu. Milleks üldse? Oli kuum koht või? IRW

Khm..
Khm..

Miks arvate , et altkäemaksu maksti? Vallal hea meel, et vana ja räämas majast , mille vastu huvi ei tuntud, lahti sai. Ei maksa oletada ega tuletada ei millestki!

Agu
Agu

eks pätt kahtlustab alati kohe pätitegusid. Esimese asjana kohe, et kes kus raha sai :DDD

heh
heh

Tömba pilt ette

Khm..
Khm..

Kas LE toimetusel puudub täielikult au ja häbi? Levitada nii naeruväärset soperdist..Tõsiselt kahju, et maakonda ei ole jäänud ainsatki usaldusväärset ajalehte!

Khm..
Khm..

Ühtlasi on mul LE toimetusele üks küsimus ka. Kas lehes ilmuvaid surmakuulutusi võib ikka tõsiselt võtta või on nendegagi nõnda, et kui poolt usud, saad veel poolega petta? Jaksu miinuste vorpimisel!

madrats
madrats

idiootidele pole mõtet miinuseid vorpida

Khm..
Khm..

Madratsi tarka aurat on lausa läbi raali tunda, panen Sulle kohe ühe puraka plussi!

wpDiscuz