20

Ratas: me ei hakka teist sammast ära kaotama

Avatar

BNS

Peaminister Jüri Ratas Foto: Stanislav Moshkov / Õhtuleht/ Scanpix

President jättis veebruaris pensionireformi välja kuulutamata. Foto: Mattias Tammet/presidendi kantselei

Peaminister Jüri Ratase sõnul ei kavatse valitsus teise pensionisamba reformi nurjumisel hakata sammast täielikult kaotama.

“Koalitsiooniläbirääkimistel on olnud väga selgelt juttu sellest, et me oleme nõus kokku leppima, et see [teine pensionisammas] muutub vabatahtlikuks, aga kui te räägite, et kas me teeme uue eelnõu, kus me kaotame selle ära, siis me ei ole seda arutanud,“ ütles peaminister neljapäevasel pressikonverentsil ja lisas, et Keskerakond teise samba kaotamist ei toeta.

Rahandusminister Martin Helme on öelnud, et kui praegu riigikohtus arutusel olev pensionireform läbi kukkuma peaks, on järgmine samm teise samba täielik likvideerimine.

Riigikohus arutas sel teisipäeval suulisel istungil presidendi taotlust tunnistada kohustusliku kogumispensioni reform põhiseadusega vastuolus olevaks. Riigikohtu üldkogu otsustab kohustusliku kogumispensioni reformi põhiseaduslikkuse oktoobris.

Kohustusliku kogumispensioni reformi jõustumisel antakse inimestele, kes ei ole veel pensionieas, õigus nõuda kõigi kohustusliku pensionifondi osakute tagasivõtmist ja neile vastava raha väljamaksmist, samuti pensioni investeerimiskontol oleva raha väljamaksmist.

Ühtlasi muutuks reformiga teise sambaga liitumine või sealt välja astumine vabatahtlikuks.

Ka antakse reformiga kindlustusvõtjale õigus öelda üles enne 2021. aasta 1. jaanuarit sõlmitud pensionileping ning saada kätte raha pensionilepingu tagastusväärtuses.

President Kersti Kaljulaid jättis kohustusliku kogumispensioni reformi seaduse, millega kaotatakse kohustuslik kogumispension, välja kuulutamata tänavu 7. veebruaril. Riigikogu võttis seaduse muutmata kujul uuesti vastu 11. märtsil ja esitas selle presidendile väljakuulutamise otsustamiseks 16. märtsil.

Riigipea otsustas seadust mitte välja kuulutada ning pöörduda riigikohtusse taotlusega kuulutada see põhiseadusega vastuolus olevaks.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
vaadake
vaadake

milline nutt pankurite ja fondihaldurite poolt käib, ei saa enam väärikalt rahvaarvelt elada

Mnjah
Mnjah

Tark ootaks enne kiremist ära motiveeritud Riigikohtu otsuse, aga seda loota on vist poliitikult kohatu.

Helme
Helme

viskas taas kondi publikusse. Ja läks järamiseks…

Targutame edasi
Targutame edasi

Loll pole see, kes lollisti ütleb. Loll on see, kes lollisti mõtleb.

EDU
EDU

Ekrele!

Ko & Roona
Ko & Roona

Kas liiga hästi elad? P-Koread tahad siia?

Agu
Agu

Haha. Idsver milline paanika. Mis te arvate, et reri ja sotside valitsus parem on või? Mida nad teiesugusele lihtinimesele head teeksid. Vastus on : mitte s.ttagi! Sõidavad inimeste soovidest teerulliga üle kui vaja. Mälu on teil ikka väga lühike. Praegusel valitsusel pole häda midagi. Opositsioon töötab vastu aint, selles on häda.

Ko & Roona
Ko & Roona

Kui valitsuses EKRE asendada mõne muu parteiga, peale refide, siis võiks riigist asjagi saada.

Agu
Agu

Võibolla tõesti.

Kohalik
Kohalik

Millal ükskord see valitsus lõpu saab. Tahaks ikka vabas ühiskonnas elada.

Hellat
Hellat

Ühiskond on praegu piisavalt vaba

Tiit
Tiit

Valitsusel pole häda kedagist. Vastuoluline on riigipea, kui temast kiiremini lahti saaks, oleks elu lill.

Ladva
Ladva

peab lootma , et lennuk varsti kukub selle roolijoodikuga …….

Agu
Agu

keegi hoiab teid vangis või?Valitsus piirab teie vabadust või? Vastupidi, see valitsus just teie raha tahtiski inimesele vabaks otsustamiseks teha, aga blokeeriti ära vaba riikluse vastaste poolt. tehke endale ikka asjad selgeks, kes kus pool mängivad.

Kohalik
Kohalik

Ma mõtlesin kogu tekkinud olukorda, kui sina natuke asjadest aru saaksid siis mõistaksid, et praegune valitsus liigub riigistamise suunas ja see hakkab varem või hiljem piirama isikuvabadusi. Siit loost hea näide kuidas hr. Helme on valmis lihtsalt rahva raha ära võtma, kuigi jha hr. Ratas siin loos sellele vastu aga teame ju varasematest olukordadest kuidas ta Helmetele lõpuks järele annab.

Maakas
Maakas

Ma kardan, et peaksite kruve pingutama. Need selgelt logisevad täielikult.

ehh
ehh

Ärge olge nii naiivne. Usute kõike seda, mida oma päevalehest loete. Väidate, et Helme tahab Eesti inimestele kõike halba!? Naeruväärne!

päevaleht
päevaleht

ju puhas sotside PRAVDA

paraku
paraku

nii just asjad meil ongi. Arusaam õige.

juss
juss

Pärast tarku palju!

wpDiscuz