7

Terviseamet: kui koroonapiirangud uuesti kehtestada, siis kogu riigis

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Irina Dontšenko. Foto: ekraanitõmmis teleülekandest

Foto: Pixabay

Terviseameti epidemioloogilise valmisoleku nõuniku Irina Dontšenko sõnul tuleks koroonapiirangute taastamisel kehtestada need üleriigiliselt, sest piirkondlike piirangute kehtestamine ei toimiks, sest kui mingid asutused ühes linnas kinni panna, liiguvad inimesed teise linna, kus need on lahti, vahendas ERR.

Irina Dontšenko rääkis Vikerraadio hommikuprogrammis, et COVID-19 on piisknakkushaigus ja levib inimeselt inimesele kergelt. “Teatavasti märtsikuus Lõuna-Koreas üks vastutustundetu inimene nakatas üle 200 inimese surfates mitmes ööklubis,” ütles Dontšenko.

Testimine käib Dontšenko sõnul endiselt läbi perearsti ning perearst otsustab, kas suunata inimene testile või mitte, seega testimisele on suhteliselt lihtne pääseda. Välismaalt tulnutest peavad kohustusliku testi tegema üliõpilased ja võõrtööjõud. Muudele kategooriatele testimise kohustus ei laiene, kui teatud riikidest tulijatele kehtib eneseisolatsioon.

Piirangute taastamise kohta ütles Irina Dontšenko, et tuleb vaadata, milliseks olukord areneb ning terviseamet pooldab üleriigilisi meetmeid.

“Kui võtta tarvitusele mingi meede, siis üle Eesti,” ütles Dontšenko. Dontšenko lisas, et mingile piirkonnale piirangute kehtestamine ei toimiks, sest kui mingid asutused ühes linnas kinni panna, siis inimesed liiguvad teise linna, kus need asutused on lahti.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Silikoon
Silikoon

Kui ma ööklubisse ei saa siis suren!

Ulla
Ulla

Ahah, vai nii, et Irina tahab siis uuesti piirid ja ettevõtted sulgeda, et saada eesti riik päris pankrotti ja veega alla lasta, et kogu eesti riiki veelgi enam nõrgestada ja siis kas idanaabritele, põhjanaabritele, või hoops hiinlastele maha parseldada koos eesti rahvaga! !!

Postimees
Postimees

7.08.Locked

Pook
Pook

Meid ei koti. Meil õlled ja viinad sees ja kräu käib hommikust hommikuni.

no niisiis
no niisiis

Vähem loba, pikem samm….

Postimees
Postimees

7.augustist läheb käiku uus eriolukord…
Masendawww

Jüri
Jüri

Ammu oleks juba aeg! Neid krdi tantsulette poleks avama pidanudki!!!

wpDiscuz