13

Lihula hooldekodu kolm asukat nakatus koroonaviirusega

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Eile testisid Qvalitase meedikud (kaitseülikondades) Lihula hooldekodu töötajaid ja elanikke. Andres Hion
Eisimest korda testistid Qvalitase meedikud (kaitseülikondades) Lihula hooldekodu töötajaid ja elanikke aprillis. Andres Hion

Eile laustestitud Lihula hooldekodu kolm asukat – kõik ühes majas – on koroonaviirusega nakatunud.

„Analüüsid andsid kolm positiivset tulemust, kõik on hooldekodu kliendid,” kinnitas terviseameti Lääne piirkonna juht Kadri Juhkam Lääne Elule.

Juhkami sõnul ühelgi positiivsel seni sümptome ei ole. Koroonaviirusega nakatunud on kõik naised – 93-aastane, 86-aastane ja 84-aastane.

Kokku elab majas 23 hoolealust.

Kolm naist ei olnud toanaabrid. Kaks neist liikus Juhkami sõnul hooldekodus ringi – üks ratastooliga ja teine omal jalal, kolmas püsis oma toas.

Hoone, kus nakatunud asuvad, jääb karantiini. Juhkami sõnul luuakse majas must ja puhas tsoon – nakatunud eraldatakse tervetest. Nendega tegelevad eraldi töötajad, kes teiste hoolealustega kokku ei puutu. „Ja kõik muud meetmed – pesu sorteerimine, prügi sorteerimine, ühekordsed toidunõud,” loetles Juhkami. „Paraku on kõik selle maja asukad olnud nakatunutega kontaktsed – ruumid on kitsad ja hoolealused on majas ringi liikunud.”

Nakkuse päritolu on endiselt selgusetu. „See on kummaline,” ütles Juhkami. „Asukad pole majast väljas käinud. Ainus nakatumise võimalus on töötajad, aga töötajad on negatiivsed. Loodame väga, et rohkem nakatunuid ei tule.”

Tuleval nädalal testitakse uuesti töötajaid, kes on kolme nakatunud hoolealusega kokku puutunud.

Lihula Südamekodu läks eile laustestimisele, sest hooldekodu juhataja Vanda Birnbaum andis läinud reedel positiivse kroonaproovi. Väidetavalt ei ole ta 29. aprillist hoolealustega kokku puutunud. Birnbaumiga kokku puutunud töötajate kordusproovid olid negatiivsed.

Negatiivne on ka selle hoolealuse proov, kes viibis vahepeal Lääne-Tallinna keskhaiglas.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Viiruse levik...
Viiruse levik...

Kohe eriolukorra algused täitus Lihula rahvaga mujalt. Võta nüüd siis kinni, et kes neist näiteks poeletile selle viirusetüve jättis ja kuidas ta sealt siis edasi nakkus. Seda viirust on Lihulas kindlasti rohkem kui testitud.

Valdo
Valdo

Mina isiklikult olen tänulik Lihula hooldekodu personalile, kes teevad väga tänuväärset tööd. Edu Teile ja teadke, et osad inimesed on tänulikud.
Päikest Teile!

Postimees
Postimees

Muidugi see see näitab hooldekodu juhtkonna mõtlemisvõimet… Külastamine keelatud ja laus karantiin, aga hoolealuseid viiakse ja tuuakse…anna Vanaema padruneid!!!

Roheline
Roheline

Siis hoolitsenud ise oma ema eest,mis sa siin enam räuskad?! Millal sa ema vaatamas viimati käisid üldse?! Aasta tagasi???

Teadja
Teadja

kohapeal on med personal ja aktiivne kontakt on Pärnu Haiglaga – neil kolmel pole väidetavalt haigustunnuseid

Oli nüüd siis vaja viirust Lihula hooldekodusse?
Oli nüüd siis vaja viirust Lihula hooldekodusse?

Aktiivne kontakt Pärnu haiglaga. Tule taevas appi. Kus maal see Pärnu veel asub?Lõpp kiire tee, sinkadi vonkadi ja nii kitsas….
See viirus ja vanurite haigus ja teeb kahjuks kohe puhta töö.

juss
juss

Pärnu on Lihulast pool tundi sõitu ja oledki Ristiku tänaval majas nr1!

Mari
Mari

Kas sinna mingit abiväge ka medpersonali näol saadetakse või lastakse lihtsalt inimestel ära surra?

Nimi
Nimi

Ronige jah kõik sinna, et viirus laiali uuesti tassida.

Roheline
Roheline

Kui sinu lähedane oleks praegu seal,aiis sa räägiks teist juttu!

Nimi
Nimi

Ei räägiks teist juttu. Mina külastan oma lähedasi nii vähe kui võimalik ja tuppa ei roni. Ajame oma jutud väljas värskes õhus.
Ja kui lapsed tõbised on siis ei külasta kedagi.
Peate vist hakkama Lihula rahvast ka testima, kui pole teada viiruse allikas.
Kus kohast see juhataja selle viiruse sai? On ta ikka kindel, et ta juba enne koju jäämist ei nakatanud kedagi?

Mari
Mari

Hooldekodusse pole külastajaid veebruarist saadik lastud. Sa mees mõtle nüüd hooldakate peale la,kes seal üksi kogu selle olukorraga toime peavad tulema-nendel ju ka lapsed kodus ootamas!

juss
juss

Hooldekodusse pole külastajaid veebruarist saadik lastud.
Kui sind ei lastud, ise süüdi!

wpDiscuz