Läänlaste seas on jätkuvalt populaarseim auto Kia

Kia Stinger. Foto: Eduard Laur
Kia Stinger. Foto: Eduard Laur

Eestis müüdi aprillis 824 uut sõiduautot, mis jääb möödunud aasta aprilli tulemusele alla 67,5%.

Haapsalu teenindusbüroos registreeriti aprillis kaheksa uut sõiduautot. Populaarseim auto on läänlaste seas jätkuvalt Kia, mida ostsid läänlased aprillis kolm tükki. Samuti osteti kaks Peuget, kaks Citroeni ja üks Dacia.

„Aprilli uute autode müügitulemus kajastab selgelt viiruskriisi tagajärgi,“ kommenteeris AMTELi  tegevjuht Arno Sillat. „Kasutatud autode müük spetsialiseeritud ettevõtete kaudu on langenud veelgi rohkem. Mõnevõrra lihtsam on olukord ettevõtetel, kes teevad automüügi kõrval ka teenindust ja remonti. Ka selles sektoris on langus, kuid autodega liigutakse ja neid hoitakse ka korras. Praegu võib juba kerget valgust tunneli otsas näha – erakliendid vähehaaval hakkavad taas tundma liiklusvahendi uuendamise vastu huvi ning mingi positiivne liikumine on olemas. Eriolukorra lõpetamine loomulikult seda protsessi kiirendab.“

Aprillis eelistasid tarbijad kõige enam keskmisi maastureid, milliste osakaal kogu müügist oli 29,7% ja teiseks kõige populaarsem segment oli väiksem keskklass (22,6%). Hübriidautosid anti tarbijatele üle 133, elektriautosid 11 ja CNG gaasiautosid 23.

Üle Eesti oli aprillis kõige populaarsem automark Toyota, mida müüdi 208. Esikolmikusse mahtusid veel Škoda 95 ja Renault 92 autoga. Mudelitest eelistasid tarbijad enim Toyota mudeleid RAV4 ja Corolla, milliseid müüdi vastavalt 90 ja 79. Kolmandaks populaarseim oli Renault Clio 53 autoga.

Tarbesõidukite müük langes aprillis 51,7% ja nelja kuu kokkuvõttes on müük langenud 26,7% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Automarkidest oli aprillis edukaim Peugeot 51 müüdud sõidukiga, järgnesid Citroen ja Toyota, milliseid anti klientidele üle vastavalt 44 ja 25. Veokite segmendis olid edukaimaid Volvo ja Scania, milliseid müüdi vastavalt 16 ja 14.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
6 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Beatrice
4 aastat tagasi

Huvitaval kombel on silma jäänud Sportage juhtidena valdavas enamuses vanemas või pensionieas olevad
kodanikud? Või mulle ainult tundub nii..

Georg
4 aastat tagasi

Kas see, et Haapsalu teenindusbüroos on enim registreeritud KIAsid tähendabki, et see on läänlaste seas popim?
Kui ma ostan Tallinna esindusest Toyota, siis see ju registreeritakse Tallinnas, mitte Haapsalus.

Priit
4 aastat tagasi
Reply to  Georg

Registreeritakse elukohajärgsele aadressile. Pole vahet, kas ostad Haapsalust, Tallinnast, Narvast, või Uruguaist

juss
4 aastat tagasi
Reply to  Priit

Aga kui ma elangi autos?

Hmmm
4 aastat tagasi
Reply to  juss

Siis oled imelik ja ühiskond ei suhtu sinusse hästi.

Ahsoo
4 aastat tagasi
Reply to  Priit

Minuarust on Uruguai esindusest suht mõtetu Eesti toomiseks Toyotat ostma minna. Hinnas ei võida midagi.