Haapsalu sotsiaalmaja telefonilt saab infot ja abi

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Kaja Rootare. Foto: Arvo Tarmula
Kaja Rootare. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu sotsiaalmajas on avatud infotelefonid, kuhu abivajajad saavad abi ja nõu saamiseks pöörduda.

Peamised teenused, mida sotsiaalmaja eriolukorras pakub, on toidu ja ravimite koju toomine. Haapsalu aselinnapea Kaja Rootare sõnul on sotsiaalmaja laiendanud oma tegevust ka endise Ridala valla territooriumile. Sotsiaalmaja infotelefonid 473 5060 ja 5301 1424 on avatud tööajal.

Rootare ütles, et infotelefonid ja sotsiaalmaja teenused pole mõeldud pelgalt eakatele, vaid on kõigile abivajajatele: „Abivajadus ei sõltu inimese vanusest ja helistada võivad kõik, kes tunnevad, et vajavad abi igapäevasel toimetulekul.” Sotsiaalmaja töötajad püüavad iga juhtumi puhul lahenduse leida.

Rootare sõnul kuuluvad abivajajate hulka eakate kõrval ka puuetega inimesed ja oma tervise tõttu koroona suhtes ohustatud inimesed, kellel soovitatakse kodus püsida. „Oleme ette näinud, et see grupp järjest suureneb,” lisas ta. Rootare ütles, et tihti taandatakse toimetulek just majanduslikule toimetulekule, aga praegu mõeldakse peamiselt abi kättesaadavuse peale.

Rootare märkis, et pöördumisi tuleb tasapisi juurde ja praeguseks on neid lisandunud kümmekond.

Linnavalitsus hakkab sel nädalal inimeste aitamise korraldamisega põhjalikumalt tegelema. „Nüüd saime koolitoiduga asja liikuma ja järgmise asjana võtame selle teema tõsisemalt ette,” ütles Rootare.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Seda et
2 aastat tagasi

Kui keeruline üks koolitoidu liikuma panemine siis on, et selle tõttu kõik muu töö seis?