14

Nõva kool suleb kolm vanemat klassi

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Nõva kooli õpetaja Laine Koppel on üks neist, kel tuleb võibolla uus töökoht otsida, sest juba uuest õppeaastast väheneb reaalainetundide hulk koolis. Malle-Liisa Raigla

Nõva kooli õpetaja Laine Koppel on üks neist, kel tuleb võibolla uus töökoht otsida, sest juba uuest õppeaastast väheneb reaalainetundide hulk koolis. Malle-Liisa Raigla

Nõva kool jääb 2021. aasta sügisest kuueklassiliseks, sest lapsi on põhikooli pidamiseks liiga vähe, enamik õpetajaid kaotab töö.

Lääne-Nigula vallavalitsus algatas eile volikogu eelnõu Nõva kooli ümberkorraldamiseks kuueklassiliseks. Vaidlus ja kohtuskäimine selle üle, kas Nõval on mõistlik pidada põhikooli, on kestnud mitu aastat. Nüüd on koolijuht ja ka osavallakogu leppinud, et suuremad lapsed hakkavad edaspidi käima kaugemal haridust nõudmas.

„Nõva osavallakogu on otsustanud, et järgmine õppeaasta jääb kooli vanemale astmele viimaseks,” ütles Nõva kooli direktor Peeter Kallas Lääne Elule. „Vanem kooliaste jääb veel üheks aastaks, et õpetajad ja lapsevanemad saaks oma plaane sättida.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Eks see
Eks see

ole nagu kolhooside liitmise ajal- keskused õitsele, ääremaa vinduma. Kas keegi seda ka on mõelnud-arutanud, kui hästi meie elu siis peale liitmist-ühinemist paremaks on läinud. palju teenuseid juurde tulnud, võimalused avanenud, kultuurielu käima läinud jne. Lehe kaudu on küll lugeda ainult vastupidist. Miks ei kajastata positiivseid uudiseid. Või on tõesti nii, et ääremaa las hääbub ja keskustes paneme aga nurgakivisid.

Aeg on puhkuseks.
Aeg on puhkuseks.

Õpetaja pildil pole küll nooremapoolne. Väga kurnatud ja väsinud. Aeg oleks juba puhkama jääda. Kõike tööd ei jõua küll üksinda ära teha.

Väga
Väga

hea rühiga inimene vaatab pildi pealt vastu. Jöudu edaspidiseks!

vottniii
vottniii

Aerutage teie oma kurnatud ja väsinud jutuga kuupeale !!!

areng
areng

kust see töö sinna peaks tekkima, kui kohalikud on absoluutselt kõige vastu ? Pole ime ,et koolid ja poed kinni lähevad….

tulevikule mõeldes
tulevikule mõeldes

Kas sulgemise otsusele eelnes ka mõni arutelu mõne võimaliku muu alternatiivi osas? Sulgemine on alati kõige lihtsam variant.

Paratamatus
Paratamatus

Kui ikka õpilasi pole, siis pole ka kooli mõistlik pidada, et järsku keegi 5 aasta pärast tuleb.

Lillu
Lillu

Ah ,et kool suleb kolm vanemat klassi ??

tuule
tuule

Kurb. Jälle üks hääbuv maakohake juures.

Mis teha
Mis teha

Kui noored on jalga lasknud, samas, noortele pole seal tööd. Oleks tööd, tuleks ka noori peresid, sünniksid lapsed.
Nõva on ju ilus, vaikne kohakene.

põhjused mujal
põhjused mujal

Jah, paraku selle vaikusega peret ei toida.

Eks
Eks

see ole Lõhmuse ja Suure planeeritud haldusreformi jätk Läänemaa nõrgestamiseks , mida teatud kildkond Nõva eliidist tuliselt toetab, et ikka midagi ka enda rahakotti selle haldusreformi käigus krabada. Suurepärased hooned ja korterid jäävad tühjaks, neid saab endale omandada esialgu võileivahinna eest.

Eksju
Eksju

Eks kadedaid jagub ikka meitel!

Kui kõik läheb ühte auku
Kui kõik läheb ühte auku

siis pigem lõhnab korruptsiooni järele. aga kui räägime arendamisest, mis pidavat kõigile kasuks olema, miks siis rääkida kadedusest, kuule arendaja?

wpDiscuz