Mart Helme vabandama ei hakka, ähvardab valitsuse lagunemisega

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Siseminister Mart Helme (EKRE). Arvo Tarmula

Riigikogus koguneb koalitsiooninõukogu. Sinna minnes sõnas Mart Helme ajakirjanikele, et on tõenäoline, et valitsus laguneb, vahendas Delfi.

“Ma ei vabanda kellegi ees,” rõhutas ta. “Mul on soomlastele öelda, et ma hindan nende panust Vabadussõtta, hindan nende heaoluriiki ja nii edasi,” jätkas ta.

Helme lisas, et valitsus vastutab ja ka tema vastutab. “Aga ma ei vabanda. Väga tõenäoline on, et valitsus laguneb.”

Eilses raadiosaates “Räägime asjast” kritiseeris siseminister Helme teravalt Soome uut peaministrit Sanna Marinit ning viitas, et punased tahavad üldse Soome riiki likvideerida.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Metsast
Metsast

Me peame puhastuma, Eesti rahvas. Räägime Põhjamaast, aga käitume teisiti. See on mul südamel. Kõigil meil on omad mõtted ja arusaamised asjadest, aga kiidame takka kurjust ja õelust. See ei lähe ju.

misasja
misasja

Kes see põhjamaa moodi tahab teil olla!? Miks ei või enda moodi olla?

Mati
Mati

Ma nõkutan siin pead, lugedes, kuidas üks mees, või on ta naine, kirjutab siin allpool vaenlasest. Jah, eks Martpoiss on ju tõesti öelnud, et Reformarid vihkavad neid (kas ta lausa rääkis 300000 inimesest), visanud nõnda õli tulle, kahjuks on selline retoorika tema ja nende poliitika tegemise arsenalis. See on see nn trumpism. Ja nüüd ka meitel Maarjamaal. Aga on see siis õige? Ei ole ju. Seepärast ei maksa ja ei tohi selliseid sõnu kasutada.

Mees
Mees

Head sõbrad, velled, eestlased ja muidu …lased! Ise naeran siin praegu oma sellise pöördumise üle, aga tahtsin lihtsalt, ja samas tõsiselt, öelda, et minu karikas on nüüd täis – pole mul mingit lugupidamist, kahjuks, käsi südamele pannes, ei meie peaministri ega ammugi mitte Mart Helme vastu. Kuhu me oleme küll jõudnud? Hääd Jõulu sulle, armas Eesti!

Ekre valija
Ekre valija

Jöudu ja jaksu hr. Mart Helmele! Paljud siin kirjutavad, et ta on rumal ja seniilne jms. Mina kaldun arvama, et ta teab täpselt mida ta teeb ja teda tuleb usaldada ning toetada, sest vaenlane on tugev ja tark! Pea vastu Mart!

Prilliraam
Prilliraam

Soovitan saade järgkuulata. Huvitav kuulamine. Seal kolm endast väga “lugupidavat tegelast” jagavad kõigile. Lollid prantslased, rumalad itaalased, osakamatud inglased. Lõpuks suures hoos lajatati ka soomlastele. Tuleb tunnistada, kui need “targad” poliitikud miskit kasulikku üritaks Eesti jaoks teha, siis tulemust ma natuke kardan. Praegu meenutab tegevus kõrtsikaklust.

Ilmselt
Ilmselt

ei saa köik toimuvast aru.

mida
mida

Soovitan järelkuulake saateid nagu olukorrast riigis jne. Ka kõik muud on rumalad peale ühtemoodi maailmavaate. Aus mäng, kas pole!?

kodanik 66
kodanik 66

Täiesti jabur valitsus, ei suuda ühest seniilsest vanamehest lahti saada.

Ats
Ats

Ma ei saa aru, kas ta ütles midagi valesti!? Te pole nähtavasti Soome eluoluga kursis.

Leenu
Leenu

…..aga meite siseminister oli kunagi viletsavõitu laulja.

Liberaalide
Liberaalide

jämm.

Tarmula
Tarmula

Vabandas siiski ja valitsus toimib.

keeleteadlane
keeleteadlane

Ratas loobub peaministri kohast? Ärme oleme nii naiivsed!

wpDiscuz