Lääneranna volikogu peab Lihula sammast sobimatuks

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lääneranna volikogu liikmed Külli Raudsik (vasakult), Rait Maruste, Andres Hirvela ja Jüri Rummel (VL Nelja Valla Ühisjõud) üleeile volikogu istungil. Urmas Lauri

Lääneranna volikogu liikmed Külli Raudsik (vasakult), Rait Maruste, Andres Hirvela ja Jüri Rummel (VL Nelja Valla Ühisjõud) üleeile volikogu istungil. Urmas Lauri

Volinikud leiavad, et sammas ei sobi Lihula kalmistule, see pole Lihulaga seotud ja selle kujundus on täis vasturääkivusi.

Lääneranna volikogu arutas üleeile, kas lubada Eesti Leegioni Sõprade Klubil paigaldada Lihula kalmistule kunagise Lihula samba koopia.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

10 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Mart
3 aastat tagasi

See kloun Malk ju rohkemale ei küüni kui ajada ebaolulist jura. Volikogu aga nõudku tõesti vallavalitsuselt, kus on lubatud spordihoone, mis pidi suve lõpus ehitusjärgus juba olema. Tehke natukenegi kodukandi heaks midagi !

2. kodanik
3 aastat tagasi
Reply to  Mart

Kas Lihula on tõesti nii väike linn, et sammas ja spordihoone mõlemad ära ei mahu? 🙂

Punane udu
3 aastat tagasi

Toon siin lihtsalt mõttearenduseks välja paar pikemat teist enda kommantaari samba temaatikal. Kirjutasin, et: Kas keegi oskab jagada mingit korralikku pildimaterjaliga nö teadus ja tõenduspõhist analüüsi selle samba natsisümboolikate kohta? Kunagi otsisin, kuid ei suutnud midagi asjalikku leida. Ei leidnud isegi ühtegi korralikku lähivaates tehtud pilti, kust oleks võimalik algajal oma silmaga veenduda natsisümboolika olemasolus. Praegu jääb mulje nagu saksa frentš kui riietusese oleks kogu selle tsirkuse kese. Kui frentš on ainuke seos natsidega, siis samba äraviimine oli absurdne. Pmst eestlased püstitasid samba, kus peal oli kujutatud reaalset olukorda, ehk Eesti mehed võitlesid sellise varustusega, nagu neile parasjagu võimalik oli.… Loe rohkem »

Punane udu
3 aastat tagasi

Nõustun ühe kommentaatori väitega, et miks me jahume selle samba ümber ning mõistlikum oleks kulutada aeg näiteks spordihoone ehituse korraldamise peale. Minule teadaolevalt pidavat raharong juba kohal olema. Seega ärge raisake aega selle samba peale ja selgitage tuvastage raharongi asukoht ning minge kohapeale õigust nõudma. Volikogu võiks näiteks õelda, et kui valitsus teisaldas samba esimest korda, siis tehku seda ka teist korda. Kohalikul valitsusel pole ju resurssi keskvõimu huvide teostamiseks. Aeg ja raha kulub kahjuks spordirhoone ehituseks. Kui tahate, et Lääneranna vald teemaga tegeleks, siis olgu homseks spordihoone raha sulas laual ning seejärel tegeleme ka samba küsimusega. Kui raha ei… Loe rohkem »

Max
3 aastat tagasi

Mida te jahute selle samba ümber ?
Volikogu võiks arutada miks lubatud spordihoone ei kerki jne.

ainult tüli
3 aastat tagasi
Reply to  Max

Asjalikkust, jah! Ei mälesta me langenuid ja võidelnuid siis rohkem, kui paneme igasse külasse samba või kaks. Vabaduse sammas on, sadu teisigi igal pool – ehk ükskord aitab neist.

Agu
3 aastat tagasi
Reply to  Max

Väga õige! Tõepoolest, mida seal arutada on. Mehed hukkusid sel ajal suures sõjas ja see on fakt, pangu sammas püsti ja hakaku spordihoone asju arutama. Paistab, et samba üle on kergem mämmutada, ei pea mingeid lubadusi täitma

Jaan
3 aastat tagasi
Reply to  Max

Vallamajal pole katustki ja sina ootad spordihoonet.

mh-köhh
3 aastat tagasi
Reply to  Jaan

Kuidas? Vallamajale pakub ju katust endiste kommarite parteijüngrid
Ilma kindla katuseta pole ükski firma (kaasa arvatud, kohalik omavalitsus) suuteline tegutsema. Kas nüüd on asi selles, et osa Läänemaast varastati Pärnumaa poolt ää, ja Pärnu katusepakkujad ei suuda omakeski kokku leppida, kes vallaraha omasstab! Haapsalu peab suu puhtaks pühkima!

Erni
3 aastat tagasi
Reply to  mh-köhh

Kuule nimetu, köhh-mh, kas ise said aru mis siia kirjutasid ?