Aasta eurooplane on Tiit Salumäe

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Piiskop Tiit Salumäe. Foto: Arvo Tarmula

Eesti Euroopa Liikumine otsustas anda aasta eurooplase aunimetuse Euroopa päeval, 9. mail piiskop Tiit Salumäele tema töö eest reformatsiooni 500. juubeliaasta tähenduse mõtestamisel, ürituste organiseerimisel ja muudatuste juhtimisel meie rahva suhtumises religiooni, vahendas ERRi uudisteportaal.

“Läbi aastate on ta teinud väga euroopalikku tööd konfessioonide koostöö arendamisel mitte ainult Euroopas. Piiskopina juhib ta luterlikus kirikus lisaks Lääne, Järva ja Viru praostkonnale ka Euroopa ning Venemaa eestikeelse diasporaa tegevust. Ta on teeninud väliseesti kogudusi nii Peterburi Jaani kirikus, Ülem-Suetukis, Krasnojarski krais kui ka mitmel pool Euroopas. Soome kogudustega on piiskop Salumäe hoidnud sidemeid juba alates 80. aastate lõpust,” ütles Eesti Euroopa Liikumise president Riivo Sinijärv.

Märgiliseks sündmuseks võib Sinijärve sõnul lugeda tema juhtimisel korraldatud oikumeenilist Eesti, Läti ja Leedu kirikute tänujumalateenistust Brüsselis, mis veel kord kinnitas, et Eesti kirik ja kirikutegelased on euroopalike ideede pühendunud kandjad.

“Tähtsuseta ei ole ka Tiit Salumäe aastaid kestnud tegevus euroopalike väärtuste toetamisel suhetes kiriku ja riigi vahel kultuuriväärtuste ja muinsuskaitse küsimustes,” lisas ta.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments