Haapsallu tuleb maailmakuulus depressiivne kloun Matthias Romir

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Maailmakuulus depressiivne kloun Matthias Romir. Foto: MatthiasRomir.de
Maailmakuulus depressiivne kloun Matthias Romir. Foto: MatthiasRomir.de

Kaasaegse tsirkuse festivali HOOG peaesineja on Saksamaalt pärit maailmakuulus depressiivne kloun Matthias Romir. Kokku annab artist Eestis kaks etendust 6. juunil Tallinnas ja 8. juunil Haapsalus.

Romiri lavastus „Life is short stories“ ehk „Lood elust enesest“ on armastatud artisti nelja etenduse tervikuks põimitud paremik. Tsirkuse keeles jutustatud lood on kord konkreetsed või siis abstraktsed, valjud või vaiksed, totrad või tõsised, kuid alati koomilised ning elust enesest. Tegemist on humoorikalt kurbliku lavastusega, mille olukorrad tulevad mõnusalt tuttavad ette igaühele.

Tsirkusekunstnik Matthias Romir on professionaalne tsirkuseartist, kelle põhilisteks žanriks on žongleerimine ja klounaad, kuid lisaks on ta ka hea näitleja, osav rulluisutaja ning meisterlik monorattur, sidudes oma lavastused ka videokunstiga.

Tuntud artisti soolokarjäär sai alguse 1993. aastal, mil ta lõi oma esimese sooloetenduse, olles ise vaid 13. aastane. Tänaseks on Romir andnud etendusi maailma eri paigus ning võitnud mitmeid auhindu nii Saksamaal, kui ka mujal Euroopas.

Vaata etenduse kodulehekülge siit.
8. – 10. juunini Haapsalus toimuvast festivalist HOOG saab lugeda siit.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
huvitav
4 aastat tagasi

kuidas need kõik “maailmakuulsad” selle haapsalu üles leiavad