Läänemaa JK sai raske võidu Raplamaa JK üle

Läänemaa JK. Foto Theimo Tülp

Reedel kell 19 võõrustas Raplamaa jalgpallikool Valtu kunstmuruväljakul Eesti meistrivõistluste teise liiga lõuna-lääne piirkonna V vooru kohtumises Läänemaa jalgpalliklubi. Kaks aastat tagasi kolmandas liigas sai Läänemaa mõlemas mängus Raplamaa vastu napid üheväravalised kaotused, kuid sel korral said võitu tunda läänlased.

Esimesel poolajal kumbki meeskond väravani ei jõudnud, kuid häid väravavõimalusi oli mõlemal poolel. Raplamaa oleks võinud teisel päeval saada penalti ning enne vaheajale minekut tabas Alo Bärengrubi pealelöök ka Läänemaa värava posti. Teisel pool tõrjus Rando Pajus Kristo Enni pealelöögi, kui viimane oli temaga üks-ühele pääsenud. Mäng oleks võinud olla ka enam atraktiivne, kuid paljuski purssis mängukvaliteeti amortiseerunud kunstmuruväljak, mis tegi palli kontrollimise keerukamaks.

Teisel poolajal parandas enda mängu Läänemaa ning abiks tuli ka pärituult mängimine. Pärast paari luhatud head võimalust, jõudis Läänemaa lõpuks sihile. Karmo Einmanni lõikas kiirusega palli Bärengrubi jala pealt ning leidis sööduga Kristo Enni. Enn lükkas palli kergelt kõrvale, kuhu oli keskväljalt spurtinud Aare Avila, kes saatis esimese puutega täpse löögi postipõrkest väravasse – 0:1 Läänemaale.

Viis minutit hiljem lahendasid läänlased väga hästi kontrarünnaku. Salf hoidis hästi palli üleval, misjärel leidis sööduga ette spurtinud Morten Saare. Saar sai karistusalani jõudes palli edasi anda Kristo Ennile, kes värava ees külma närvi hoidis ning palli kindlalt väravasse saatis – 0:2.

Kaks minutit hiljem aga sai Raplamaa ühe värava tagasi. Pärast pusimist Läänemaa karistusalas kukkus pall Ravel Toomele, kes saatis kaarega pealelöögi karistusala äärelt lati alla üle Hendrik Sihti – 1:2. See tegi mängu ka väheste kogemustega läänlaste jaoks närviliseks, kuid sellest hoolimata suudeti eduseisu lõpuvileni hoida ning kolm punkti Läänemaale tuua.

Läänemaa JK eest mängisid Hendrik Siht, Tarvo Manni, Joosep Altmets, Bert Rotberg, Kaarel Koel, Talis Tamm, Karmo Einmann, Aare Avila, Martin Salf, Kristo Enn ja Morten Saar. Vahetusest sekkusid Artur Matto, Keven Kirs, Mario Konks ja Siim Suitsberg.

Läänemaa JK on hetkel 13 punktiga liigatabelis teisel kohal. Viimane kaotus Viimsile muudeti kolmeks punktiks, kuna Viimsi kasutas lubatust rohkem duubelmeeskonna mängijaid. Raplamaa jätkab tabeli viimasel real, olles kaotanud kõik 5 kohtumist.

Läänemaa JK järgmine mäng toimub laupäeval, 28. aprillil kell 18 Pärnu kunstmurustaadionil, kus vastaseks Pärnu JK Vaprus II.