Läänemaa jalgpalliklubi alistas karikavõistlustel Eston Villa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Läänemaa JK

Läänemaa JK Haapsalu alistas eile õhtul kodupubliku silme all 4:1 Tallinna FC Eston Villa ja pääses väikese karika 16 parima sekka. Eston Villa mängib liigajalgpalli samuti III liigas, aga põhjatsoonis.

Läänlased olid mängu algusest peale tugevam meeskond, kuid jõudsid avaväravani alles vähem kui kümme minutit enne esimese poolajal lõppu. Kaarel Koel saatis äärekaitses pika palli Villa kaitseliini taha, kus sellele sai õrnalt pea vahele keskkaitsja ja tõstis selle tahtmatult üle vastu jooksnud Villa väravavahi. Pall kukkus Kristo Ennule jala peale ja Läänemaa JK 17-aastane ründav poolkaitsja saatis palli väravasse – 1:0.

Teist poolaega alustas Läänemaa väga rabedalt ja kinkis varakult Villale ühe hea võimaluse, millest said külalised hoogu juurde. Kõrgem pressing ja Läänemaa mängijate ideepuudus tekitasid mitu ohtlikku olukorda Läänemaa värava all. Väravasuu jäi aga puutumata.

Läänemaa JK päästis ehmatusest Flora U19 meeskonnast laenul olev ääreründaja Andres Proosväli, kes mängis meisterlikult üle vastase kaitsemängijad ja saatis palli väravasse – 2:0.

Teisest väravast said läänlased oma mängu elu tagasi ja peagi viis vahetusest sekkunud Raiko Tähhe suurepärase löögiga karistusala äärelt Läänemaa 3:0 juhtima.

Eston Villa sai oma värava kirja nurgalöögijärgsest olukorrast. Karistusalast kehvasti välja löödud pall löödi teravalt tagasi kasti ning tagaposti juurde üksi unustatud mängija lõi selle paarilt meetrilt väravasse – 3:1. Rohkem Eston Villa aga ei suutnud ja viimane värav jäi Läänemaa lüüa. Keskkaitsja Jako Kariste keerutas karistusala lähistel karistuslöögi müürist mööda värava ette nurka – 4:1.

Läänemaa JK Haapsalu mängis koosseisus: Hendrik Siht, Karel Saarkopli, Jako Kariste, Bert Rotberg, Kaarel Koel, Artur Matto, Leonid Bragin, Talis Tamm, Andres Proosväli, Kristo Enn ja Dmitri Maksimov. Vahetusest sekkusid Raiko Tähhe ja Rivo Reinsalu.

Väikese karika peale mängivad Eesti meistrivõistluste II liiga ja madalamate liigade võistkonnad. Väikese karika 1/8 finaalide loosimine toimub juba sel reedel.

Oma koha 1/8 finaalis kindlustanud meeskonnad: II liiga: Tallinna FC Forza, Pärnu Jalgpalliklubi, SK Imavere Forss, FC Nõmme United, Paide Linnameeskond II, Tõrva JK. III liiga: Tartu Ülikool Fauna, EMÜ SK, JK Väätsa Vald, Maardu Linnameeskond II, Raplamaa JK, Läänemaa JK Haapsalu. IV liiga: FC Helios Tartu.

Veel on mängimata kolm 1/16 finaali paari: Navi Vutiselts (III liiga) vs. Tartu FC Merkuur (II liiga, tiitlikaitsja) Türi Ganvix JK (II liiga) vs. Saue JK Laagri (II liiga) FC Zenit Tallinn (III liiga) vs. Narva United FC (III liiga).

Läänemaa JK Haapsalu järgmine kodumäng peetakse juba pühapäeval, kui on oodata põnevat lahingut III liiga liidri FC Nõmme United II'ga.

Mäng algab Haapsalu linnastaadionil kell 15.