Salajõe kaevude puhastamiseks pole ajakava ega raha

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

lõhmus

Kuigi Lääne-Nigula vallavalitsus ja turbakaevandaja Kekkilä on lubanud leida lahenduse Salajõe küla kaevuvee puhastamiseks, pole korraliku joogivee saamiseks tänaseni ei ajakava ega ka raha.

Kekkilä juhatuse liikmed ja Lääne-Nigula vallavalitsuse töötajad kohtusid teisipäeval Taebla vallamajas, et arutada, kuidas saada Salajõe külla puhas joogivesi. Külaelanike meelest on turbakaevandaja Kekkilä rikkunud põhjavee, Kekkilä seda ei tunnista.

Kuigi Salajõe rikutud kaevuvee teema on päevakorral olnud aastaid, selgus kohtumisel, et küla kaevude puhastamiseks, uute rajamiseks või muul moel puhta joogivee toomiseks külla pole ajakava ega rahastamist.

Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus (fotol) arvas, et enne ei ole mõtet Salajõe külaseltsiga hakata kaevude korrastamist arutama, kui on saadud kolmandalt osapoolelt arvamus. „Meil tuleb leida asjakohane tegevus, et joogivee probleem lahendada,” ütles Lõhmus. „Kaevanduse minema viimine ei lahenda joogivee probleemi.”

Lääne-Nigula kommunaalnõunik Olev Peetris sõnas, et helistab kohe geoloogiakeskusele.

Kui Lääne Elu päris, millise lähteülesande annab vallavalitsus geoloogiakeskusele, ütles Peetris, et ta lihtsalt helistab, kas geoloogiakeskus üldse jutule võtab.

Milline on ajakava, millal võiks lahendus selguda? Peetris märkis, et ajaraami ei ole.

Kui palju on vallavalitsus valmis kulutama uuringuteks? Lõhmus ja Peetris vaikisid. Viimaks kostis Lõhmus, et see selgub hiljem.

Ka Kekkilä taganes eile oma varasemast lubadusest, et rahastab puhta joogivee saamise Salajõe külas. Kekkilä juhatuse liige Ly Lauringson ütles Vikerraadiole, et ei oska öelda, kui palju on ettevõte valmis kulutama Salajõe joogivee lahendusele. „Me peame saama kokkuleppele vallavalitsusega,” ütles Lauringson. „Suvepuhkuste aeg oli ja meil ei ole olnud aega sellega tegelda.”

Salajõe elanike küsitluse järgi on rikutud vähemalt 17 majapidamise kaevuvesi. Alles kevadel kinnitas Lauringson rahvakoosolekul, et Kekkilä on valmis katma Salajõele uue veevarustuse rajamise kulud.

 

Loe ka Olev Peetrise vastulauset.

 

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
kokkuvõte
8 aastat tagasi

Vald annab kaevandusload välja. Keerab inimestele käki kokku. Seejärel lirvitab süüdimata näoga pealt ja laiutab käsi. Rahvas kogub makse ja maksab kogu selle jama kinni.

Olev Peetris: Salajõe kaevuvee kvaliteet on jätkuvalt Lääne-Nigula valla prioriteet | Lääne Elu
8 aastat tagasi

[…] Vastulause Andrus Karnau artiklile "Salajõe kaevude puhastamiseks pole ajakava ega raha". […]

vaadake
8 aastat tagasi

rahvas peeglisse, sealt algavad teie probleemid

E.
8 aastat tagasi

Eelmine kord ei tahetud kaevude puhastamist või uusi kaeve. Arusaadav ju et ei ole kava selleks siis tehtud.