5

Galerii: Läänemaa ühisgümnaasiumi lipu õnnistamine

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Kolmapäeval õnnistasid EELK piiskop electus Tiit Salumäe ja EAÕK Haapsalu koguduse preester Jüri Ilves Läänemaa ühisgümnaasiumi uue lipu.

Sinistes ja valgetes toonides lipu ühel küljel on kirjas kooli nimi ja teisel küljel kooli sümboliks olev lind. "Valge ja sinine on tarkuse ja taeva värvid," ütles Salumäe.

Salumäe oli lipul olevast kooli sümbollinnust rääkinud ka Haapsalu aukodaniku ja kooli vilistlase Heino Noorega, kes meenutas, et kajakas on julguse ja elu sümbol. "Kajakad lendavad kõrgelt ja trotsivad tormi," vahendas Salumäe Noore sõnu.

Läänemaa ühisgümnaasiumi direktori Leidi Schmidti sõnul on lipu kavandi autor disainer Egon Erkmann. Schmidt ütles, et selle kavandi kasuks otsustati eelmise aasta lõpus.

Esialgu kaaluti, kas esitleda lippu jõuluaktusel, kuid Schmidti sõnul otsustati  mitte kiirustada ja lipu õnnistamine ühendati vabariigi aastapäeva tähistamisega.

Fotod: Arvo Tarmula.

lipu õnnistamine (11)

lipu õnnistamine (1) lipu õnnistamine (2) lipu õnnistamine (3) lipu õnnistamine (4) lipu õnnistamine (5) lipu õnnistamine (6) lipu õnnistamine (7) lipu õnnistamine (8) lipu õnnistamine (9) lipu õnnistamine (10)  lipu õnnistamine (12) lipu õnnistamine (13) lipu õnnistamine (14) lipu õnnistamine (15) lipu õnnistamine (16) lipu õnnistamine (17) lipu õnnistamine (18)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
pois
pois

Puudu on ehk lennunr. või üks aastaarv?Lennula lind paistab lipul olevat,ja ikka rahutuvi meenutab rohkem.Kajakate kisa nende küsimuste osas on vaibunud.Aga haridusministeeriumist ei hingelistki kohal polnud?

haritud
haritud

inimesed silmamoondamisega ei tegele

LYG
LYG

Puudu oli vaid rabi ja imaam.

..
..

aga lipp on kena

mis
mis

siis selle pappide manipulatsiooniga selles lipus muutub, tähendab see seda, et see lipp on nüüd jumalale alistatud/allutatud

wpDiscuz