Lugeja küsib: Kas haigushüvitise maksmisel tuleb arvestada ka pühadega?

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Lugeja küsib: Tööandjal tuleb maksta töötajale haiguslehe alusel haigushüvitist 4–8 kalendripäeva eest 70% ulatuses töötaja keskmisest töötasust. Kas tasu leidmisel tuleb arvestada ka arvestusperioodi sisse jäävate pühadega?

Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Urve Stroom:

Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse § 12/2 lõike 1 kohaselt maksab tõepoolest tööandja töötajale töövõimetuslehe alusel haigushüvitist haigestumise või vigastuse 4. kuni 8. kalendripäeva eest 70% ulatuses töötaja töötasust.

Tööandja arvutab keskmise kalendripäeva tasu välja vastavalt vabariigi valitsuse määruse „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord“ § 4 lõikes 3 sätestatud reeglite kohaselt.

Kuna haigushüvitist makstakse kalendripäevades, tuleb arvestuse aluseks võetud töötasud jagada sama perioodi kalendripäevade arvuga. Selle perioodi sisse jäävad rahvus- ja riigipühad lähevad arvestuse sisse.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz