0

Lihulas õpivad Eesti ühed tehnilisemad noorjalgpallurid

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Kolmandat aastat Eesti koolispordi liidu ja Eesti jalgpalliliidu ühisettevõtmisena peetav osavaima jalgpalluri festival tõi sel korral Rapla Sadolini spordihoonesse üle riigi rekordiliselt 23 kooli 200 noorsportlast. Lihula noored jalgpallurid olid parimate seas.

See on võistlus, kus lapsed peavad sooritama kolm jalgpallis olulist tehnikaharjutust, mille tulemusel seatakse kokku paremusjärjestus. Kolme parema liikme tulemused lähevad võistkonnaarvestusse.

Iga aastaga on osavõtjate arv suurenud, mis näitab ettevõtmise kasvavat populaarsust. Alati on võistlusel kohal ka tippjalgpallurid ja -treenerid, kes tegutsevad kohtunikena ja lastel on alati hea võimalus nendega vestelda.

Läänemaalt osales sel aastal ainult üks kool – Lihula gümnaasium. Meie noored spordilapsed tegid korraliku võistluse. Noorema vanuseastme, 1.–3. klassi poiste grupis võttis mõõtu 16 kooli. Lihula gümnaasium saavutas 3. koha. Ettepoole jäid Kohila ja Tartu Annelinna gümnaasiumi võistkonnad.

Individuaalselt oli meie parim Virgo Vallik, kes saavutas 8. koha. Kokku võistles selles vanuses poisse 70.

Veel esindasid kooli Markus Sõber, Marten Põld, Randy Põld ja Siim Urb. Viimane oli näiteks kõksimise 3. poiss.

Vanema astme, 4.–5. klassi poiste arvestuses võistles 15 kooli ja taas oli Lihula gümnaasium 3. koha vääriline. Võitis Tartu Annelinna gümnaasium, teine oli Tabasalu gümnaasium.

Meie poistest oli individuaalselt parim Reno Mark, kes sai kõrge 2. koha. Täpsuslöökides oli ta 2., tehnikaraja läbimises 3. ja kõksimises 4.

Veel esindasid kooli Rocco Mõtt, Kevin Reidar Bachaus, Juhan Johannes Raudsik ja Kauri Filippov.

Vanema astme, 4.–5. klassi tütarlaste arvestuses oli koole võistlemas kuus ja kindla esikoha said Lihula gümnaasiumi jalgpallipiigad, edestades Kohila ja Rapla Vesiroosi gümnaasiumi võistkondi.

Individuaalselt saavutati aga kolmikvõit! Siret Põldäär, Marjana Kuldsaar (kõksimise 1., tehnikaraja 2.) ja Vaike Reinmaa (täpsuslöögis 1.) olid tüdrukud, kes 28 osaleja seas esikolmiku moodustasid.

Veel kuulusid kooli esindusse Karita Üksvärav (kõksimise 2.) ja Jana Kardin. Õpetajad, kes võistkonnad ette valmistasid, on Kai Simpson ja Jaanus Getreu.

Jaanus Getreu

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz