Homme on Haapsalus keskkonnahariduse konverents

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Homme toimub Haapsalu kultuurikeskuses konverents õpetajatele, keskkonnahariduskeskuste töötajatele ja kõigile teistele keskkonnahariduse huvilistele.

Keskkonnaameti korraldatav Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa konverents jätkab keskkonnahariduslike regionaalsete konverentside traditsiooni. Konverentside eesmärk on tutvustada valdkonna aktuaalseid teemasid, anda osalejaile võimalus saada uusi teadmisi ja kogemusi praktilistes töötubades ning arendada keskkonnahariduslikke koostöövõrgustikke.

Tänavuste konverentside ettekanded keskenduvad keskkonnahariduse võimalustele ja väljakutsetele, töötubades antakse teadmisi ja metoodilisi võtteid õpetamiseks alates lasteaiast täiskasvanuteni.

Toimunud on Põlva-, Valga- ja Võrumaa konverents, ees on konverentsid Viljandis, Tartus, Tallinnas ja Jõhvis.

Konverentsid on eelregistreerimisega, registreerimine Haapsalu konverentsile on lõppenud.

Infot konverentside kohta saab siit.

Konverentse rahastab Euroopa Sotsiaalfondi programm „Keskkonnahariduse arendamine“.

Haapsalu konverentsi kava

10.15–10.45 Registreerimine ja tervituskohv
10.45–11.00 Konverentsi avasõnad. Leelo Kukk, keskkonnaameti peadirektori asetäitja eluslooduse alal

11.00–12.00 Keskkonnaharidus Eesti haridussüsteemis – võimalused ja väljakutsed. Kalle Küttis, haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler
Ettekanne käsitleb üleminekut keskkonnahariduselt säästva arengu haridusele. Kirjeldatakse praegust olukorda ning tutvustatakse valmisolekut säästva arengu hariduseks, tehes seda õppekava, õpetajate valmisoleku ja koolikeskkonna seisukohast. Säästva arengu hariduse uue ülesandena vaadeldakse noortele roheoskuste andmist.

12.00–12.25 Säästvat arengut toetav haridus praktikas: Eesti kooli näide. Priit Jõe, Kurtna kooli direktori kt
Säästvat arengut toetav haridus on Maa jätkusuutliku arengu põhitingimus. Otsused, mida teeme täna, mõjutavad meid homme ehk tänaste õpilaste õlgadel on Eesti tulevik. Kool koostöös kogukonnaga peab tagama riigi jätkusuutlikku arengu.

12.25–12.50 Kas säästev areng on jätkusuutlik või kestlik? Toomas Kokovkin, UNESCO ERK nõukoja liige, programmi “Inimene ja Biosfäär” (MAB) nõustaja
Ettekanne keskendub säästva arengu mõistele, kontseptsiooni ajalisele muutumisele ja selle vastuoludele. Vaadeldakse säästva arengu kohalikku ja üleilmset mõõdet, kasutades näitena UNESCO programmi „Inimene ja biosfäär“. Arutletakse keskkonnahariduse ja säästva arengu seoste üle.

12.50–13.05
Ühe pildiprojekti lugu. Remo Savisaar, tunnustatud loodusfotograaf, räägib ühest oma pildiprojektist. Miks ja milleks ta selle ette võttis. Milline oli tema eeltöö, eesmärgid ning lõppresultaat. Elamused looduses.

13.05–13.15 Konverentsi pärastlõunase osa tutvustus
13.15–14.00 Lõuna
14.00–14.45 Töötoad I (igal osalejal võimalik valida 2):
14.45–15.15 Kohvipaus
15.15–16.00 Töötoad II
16.00–17.00 Foorumteatri etendus
Foorumteatri etenduse raames tuuakse publikuni lugu, mis on seotud publikut puudutava probleemiga. Sellele järgneb interaktiivne dialoog, kus peegeldatakse publiku arvamusi antud probleemist ja võimalikke lahendusi. Publik osaleb loos aktiivse kaasamõtlejana ja tegijana.

17.00–17.15 Konverentsi kokkuvõte

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments