Läänemaa jooksjate tulemused Tallinna maratonil

Pühapäeval, 11. septembril Tallinna kesklinnas toimunud SEB Tallinna Maratoni põhidistantsi (42,195 km) lõpetasid 1264 jooksjat 23 riigist. I koha sai Julius Muriuki Keeniast ajaga 2:12.56, kes edestas teise koha saanud kaasmaalast Isaack Kosgeid vaid sammupikkusega. Üldarvestuses lõpetas kolmandana Hassane Ahouchar Marokost (2:13:17).

Kuuendana lõpetanu Kaupo Sasmin (Sportkeskus.ee klubist) tuli Eesti meistriks ajaga 2:28.25. Tema treener on Railo Paun, kes töötas mõni aasta ka Haapsalu Spordikoolis.

Läänemaa Kergejõustikuklubist lõpetas kolm jooksjat. Lauri Luik saavutas ajaga 2:52.38 35. koha, Eesti meistrivõistluste arvestuses andis see 14. koha. 238. lõpetas Roman Pavlovski ajaga 3:27.35. Aeg 4:16.38 andis Alari Neithalile 872. koha.

Veel startis Läänemaalt Juhan Telling JK Hermes värvides ning saavutas  ajaga 3:37.19  354. koha. Suusaklubi Sula esindaja Kristjan Kosk oli 503. ajaga 3:49.41.

Jooks oli mõnevõrra raske, sest tagasiteel puhus tugev vastutuul. Teadupärast on vastutuul pikamaajooksjate üks suuremaid vaenlasi. Katkestajaid oli 177. Mõned läksid lihtsalt algtempoga alt, näiteks poolmaratoni Eesti meister Viljar Vallimäe läks algul liidrite tempoga kaasa, kuid pidi pärast poolt maad katkestama. Ka Läänemaa KJK mehed pidid kiire alguse tõttu pärast 30. kilomeetrit lõivu maksma. Kuid nad kõik suutsid lõpuni vastu pidada, ehkki plaanitud aega ei tulnud.

Peale maratoni oli kavas veel poolmaraton (21,1 km) ja 10 km. Kolme distantsi peale kokku võttis võistlusest osa rekordilised 16 024 jooksjat.

Poolmaratonis üllatasid Läänemaa naised. Maret Valk Ridalast sai ajaga 1:46.42 naiste hulgas 27. koha. Üldarvestuses andis see poolmaratonis 327. koha 1280 lõpetanu hulgas. Õrnema soo esindajaid lõpetas 304. Meeldetuletuseks, et Lääne maakonna naiste tipptulemus poolmaratonis kuulub juba 1996. aastast Kartin Laasi nimele ajaga 1:38.50.

N40 vanuseklassis oli Lihula naine Pille Kaisel 8. ajaga 1:51.14, mis üldarvestuses tagas 449. koha.

20. augustil jooksis Läänemaa KJK esindaja Kersten Lehismets Helsingi maratoni, kus oli 4345 lõpetaja hulgas 543. ajaga 3:36.11. Naiste arvestuses andis see aeg 38. koha.