Praegu määrab terviseamet kõik nakatanu klassikaaslased lähikontaktseteks. Haridusministeerium annab selle ülesande pärast vaheaega koolidele, lootuses, et koolijuhid suudavad lähikontaktsed tuvastada täpsemalt, kirjutas ERR.
Terviseamet ei ole seni andmekaitse tõttu koolidega jaganud nakatunud õpilaste nimesid. See tähendab, et nakatunu lähikontaktseks määrataks kogu klass.
Haridusministri nõunik Mario Kadastik ütles, et nüüd hakkab terviseamet seda infot jagama.
„Koolile edastatakse, kes on positiivne ja lähikontaktsed peab tuvastama kool. Me mõistame, et see on koolile lisakoormus, mida neil varasemalt pole olnud. Meie eesmärk on võimalikult täpselt saata testimina neid, kes on päriselt lähikontaktsed,” rääkis Kadastik.
tuvastamine toimub ja kus kohas, kuidas tuvastatavad tuvastamisele toimetatakse, kas toimub sundtoomine, kas ka tagatakse advokaadi juuresolek tuvastamisel, kas kaasatakse ka manukad, kas tuvastamine protokollitakse või fikseeritakse mingil muul moel(audio/videosalvestus), kas tuvastamine salastatakse 75-ks aastaks.
palju “nalja” hakkab selle pealekaebamistega saama. Keegi kuskil aevastab, siis tuleb kindlasti mõne õpilase poolt juba kahtlustav kaebus. Õpetame noorsugu üksteist hävitama, tubli lahendus jälle!
nn. üks väärtus ongi kõiki kõiges vastandada, siis on ametnikel masse oma suva järgi lihtne juhtida
käpu pealekaebamis süsteemi siin rakendada