Laupäeval saavad huvilised tornides linde vaadelda

Lääne Elu

info@le.ee

Puise bussipeatuse platvorm. Foto: Google

Ornitoloogiaühing kutsub laupäeval, 11. mail tähistama rahvusvahelist rändlindude päeva lindude vaatlemisega tornides, millega ühtlasi selgitatakse välja kõige linnurohkem vaatlustorn.

Tornide linnuvaatluspäeval saab linde vaadelda nii iseseisvalt kui ka juhendatult. Läänemaal ootab huvilisi juhendatud linnuvaatlusele Puise bussijaama vaateplatvormil kell 6-12 ornitoloog Margus Ellermaa.

Tornide linnuvaatluspäeval osalemiseks tuleb teha vaatlusi vabalt valitud tornis 11. mail kella 5.00–13.00 vahel ning üles märkida vaatluskohaks oleva torni nimi ja asukoht, vaatlemise kellaaeg, vaatlejate arv ning kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid. Kõige liigirikkama torni väljaselgitamiseks tuleb vaatlusandmed saata 12. mail kella 21-ks ornitoloogiaühingule aadressile eoy@eoy.ee.

Mai teisel laupäeval toimuvast tornide linnuvaatluspäevast saavad osa võtta kõik huvilised, vaadeldes linde iseseisvalt ükskõik millises tornis või osaledes juhendatud linnuvaatlusel. Lisaks rahvusvahelise rändlindude päeva tähistamisele selgitab ornitoloogiaühing välja ka kõige linnuliigirikkama torni.

Ornitoloogiaühing korraldab tornide linnuvaatluspäeva 2011. aastast. Mullu märkasid vaatlejad kõige enam linnuliike Lahemaal Eru lahe ääres asuvas Vihasoo tornis, kus pandi kirja 86 liiki.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Hõbekajakas
2 kuud tagasi

Pealkiri võiksolla nii: “Laupäeval saavad huvilised tornidest linde vaadelda”

Vete raan
2 kuud tagasi

Viru lint

imelik
2 kuud tagasi

teistel päevadel ei tohi ja maa peal on see täitsa keelatud