Madis Müller: intressimäärade langetamine juunis on muutunud tõenäolisemaks

Eesti panga president Madis Müller

Eesti panga president ja Euroopa keskpanga nõukogu liige Madis Müller. Foto Eesti pank

Euroalal üha aeglustuv üldine hinnatõus suurendab tõenäosust, et juuni alguses toimuval Euroopa Keskpanga nõukogu istungil võib juba käes olla õige aeg intressimäärade langetamiseks.

Euroala majanduse olukorra ja väljavaate kohta on alates Euroopa Keskpanga nõukogu viimatisest kohtumisest märtsi alguses olnud vähe üllatavaid uudiseid. Seda võib juba iseenesest käsitleda positiivse uudisena ja märgina sellest, et toimunud ei ole suuremaid raputusi ning ökonomistidel on tänu sellele võimalik majanduse suundumusi mõistliku täpsusega prognoosida. Hinnatõus aeglustub jätkuvalt ning on järjest enam märke, et euroala majandus tervikuna kogub elujõudu.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Vahi aga
1 kuu tagasi

“Euroopa Keskpanga nõukogu on leidnud, et kui inflatsioon läheneb püsivalt nõukogu seatud eesmärgile, oleks asjakohane praegusi rahapoliitilisi piiranguid leevendada.” Ja selle lause alusel on üks Danske Panga strateeg välja lugenud tõenäosuse baasintressi langetamiseks juunis ja mida nüüd EP juht võimendab oma väljaütlemisega. Tõeliselt absurdne maailm:)