AASTA KOKKUVÕTE: Vaidlus Vormsi jahimaade üle pole veel lõppenud

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Foto Kaire Reiljan

Vormsi jahiselts, keda ähvardas jahipidamisõigusest ilma jäämine, korraldas Vormsis elavate huntide tabamiseks aasta lõpul mitu ajujahti. Foto Kaire Reiljan

Aasta algul alanud segadus Vormsi jahimaade üle jõudis enne jaani vaheetappi, kui keskkonnaamet otsustas anda jahipidamisõiguse saarel kümneks aastaks kohalikule jahiseltsile.

Tegelikult on jahipidamine saarel siiski veel noatera peal, sest üks jahipidamisõigust soovinud seltskond andis asja kohtusse ja kohus pole veel otsust teinud.

Jahimeeste ja maaomanike vahelise tüli suurim põhjus Vormsil on väga suur kahju, mille metssead saare karja- ja heinamaadel korda on saatnud. Aprillis saatis OÜ Vormsi MT juhatuse liige Ege Kanarbik keskkonnaametile ja Läänemaa jahindusnõukogule märgukirja, kus tõdes, et sel kevadel on Vormsi jahipiirkonnas endiselt probleem metssigade arvukusega ja nende tekitatud kahjustustega põldudele.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments