Winny Puhh avab lastekoori saatel HÕFFi

Lääne Elu

info@le.ee

Winny Puhh valmistub HÕFFiks. Foto: Winny Puhh
Winny Puhh valmistub HÕFFiks. Foto: Winny Puhh

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali avatseremoonia mängib tänavu eriliseks ansambel Winny Puhh.

Armastatud punkbänd astub esimest korda üles lastekoori saatel – koos Haapsalu linna algkooli mudilaskooriga tuuakse kuulajate ette üks kosmiliselt raju šedööver.

Mis see on ja mis laval täpsemalt juhtub, on saladus.

Avatseremoonia toimub 28. aprillil kell 19.30 Haapsalu kultuurikeskuses.

„Sampo”, Annikki (Eve Kivi) aktsioonis. Foto: kaader filmist

Eriline on ka festivali avafilm, 1959. aastast pärit muinasjutufilm „Sampo”, mis on nüüdseks restaureeritud ja omandanud Soomes kultusteose staatuse. Film levis omal ajal üle terve maailma, kõige kurioossemal kombel Ameerikas – 20 minutit lühemaks lõigatuna kandis see pealkirja „Päev, kui maa külmus”, mille reklaamlause kuulutas: „Kõige judisemaajavam terror, mis iial kogetud!”

Põhjala emand Louhi röövib nõidust kasutades Kalevala sepa Ilmarise õe Annikki, lubades ta vabastada, kui sepp taob talle Sampo – imeveski, mis jahvatab rikkust. Puhkeb eepiline võitlus hea ja kurja, valguse ja pimeduse vahel.

Suurejooneline seiklusfantaasia, mis valmis koostöös Nõukogude Liiduga ja mille režissööriks on muinasjutufilmide absoluutne meister, Cannes´i ja Veneetsia festivalil auhinnatud Aleksandr Ptuško, on oluline ka meile – selles mängib Eve Kivi.

Oma esimeses suures rahvusvahelises rollis esinev Kivi kehastab naispeategelast Annikkit, kelleks kandideeris 300 näitlejat mitmest riigist. „Kivi või mitte keegi!” põrutanud filmi lavastaja enne võtete algust rusikaga lauale, kui eestlanna asemele soovitatud võtta teine, tuntum näitleja. „Mulle on vaja tema süütuid silmi!”

Festivali avamise puhul rullitakse Haapsalus lahti ka veripunane vaip, kus tervitab külalisi Soome rahvuskangelane Väinämöinen isiklikult. Haapsallu on oodata ka Eve Kivi ennast – linastus on ühtlasi kummardus armastatud näitlejale, kes tähistab mai alguses oma 85. sünnipäeva.

Avatseremoonia ja -filmi pileteid saab tänasest osta Piletilevist. Pilet maksab kuni 31. märtsini 13 eurot, alates 1. aprillist 15 eurot. Sooduspileti hind on 31. märtsini 10 eurot, alates 1. aprillist 12 eurot. Tasuta pääsevad avamisele festivali passiomanikud. Kuni 31. märtsini on passid festivali koduleheküljel müügil 55-eurose soodushinnaga.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 28.-30. aprillini.

6 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Rahvuslane
2 kuud tagasi

Nn. koalitsioon on meie elu juba piisavalt õudsaks muutnud 🙁
Astuge tagasi!

Näe
2 kuud tagasi

– vinguviiulid jälle kohal! Minge tuast välja ja nautige kevadet!

see
2 kuud tagasi

ju uus koalisatsioon

Nimi (kohustuslik)
2 kuud tagasi

Anna abi! Õudusfilmide konkurss ja mudilaskoor?!?!?
Esiteks – milleks seda õudusfilmide konkurssi üldse vaja on? Kes tahab õudusi näha, vaadaku telekast mis Ukrainas toimub. Ja teiseks – pigem peaks mudilasi ikka õudustest säästma, mitte neile neid õudusi lahedaks tegema. Laps ei saagi siis enam aru, mis on filmis ja mis päriselt. Alles lugesime siitsamast LE-st et tütar peksis oma ema ja tema sõbrad ema meest. Ja see polnud õudusfilm, kahjuks oli see päriselt.

Nimi (vabatahtlik)
2 kuud tagasi

Kui huumorist lugu peate, siis tulge festivalile!

Nimi (kohustuslik)
2 kuud tagasi

Heast huumorist pole kunagi ära öelnud, kuid see pole see.