Publiku soovil kuuleb Haapsalus taas Al Banot

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Al Bano. Foto: erakogu
Al Bano. Foto: erakogu

Haapsalu Itaalia Muusika festivalikülastajate palvele vastu tulles saab uuel aastal Haapsalu piiskopilinnuse hoovis kuulda taas Al Bano esituses legendaarseid hitte „Felicita”, „Ci Sara” ja „Tu Soltanto Tu”, mis on romantilise itaalia muusika sünonüümid.

Al Bano esines esmakordselt Eestis 2017. aastal Haapsalus ja kaks aastat hiljem andis ta koos Romina Poweriga kontserdi Tallinna Lauluväljakul. Pärast menukaid ülesastumisi on Eesti publik väljendanud kontserdikorraldajale soovi Al Banot taas Haapsalus näha.

Lisaks Al Banole esineb festivalil erikülalisena Itaalia popgrupp Matia Bazar. Ansambel moodustati aastal 1975 ja oma tegevuse jooksul on nad esindanud Itaaliat Eurovisioonil, võitnud kaks korda Sanremo muusikafestivali ning andnud välja lugusid, mis pääsenud rahvusvaheliste muusikaedetabelite tippu. Grupi tuntuimateks lugudeks on „Solo tu”, „Souvenir” ja „Ti Sento”. Eesti artistidest on festivalil uue Itaalia muusika kavaga lavale astumas Elina Nechayeva.

Al Bano alustas oma karjääri üle 50 aasta tagasi, mil pääses juba noore poisina esinema Itaalia televisiooni ja mitmetele riigi populaarsetele festivalidele. Vaid aasta hiljem avaldas ta laulu pealkirjaga „Nel Sole”, mis saavutas esimese kolme kuuga tohutu edu, müües Itaalias üle 600 000-de koopia. Vahetult pärast seda alustas ta koostööd oma tulevase abikaasa Romina Poweriga. Oma ajastu üks kuulsaim Euroopa armastajapaar tuli 1982. aastal välja hittlooga „Felicita”, mis jõudis hetkega Euroopa muusikaedetabelitesse ja kuulajate südametesse.

Al Bano on vihjanud Itaalia meediale oma peatsest karjääri lõpust ja valib hoolega kontserte kus esineda. Muusikast vabal ajal peab legendaarne laulja Itaalia lõunaosas hotelli ning veiniistandust, millest pärinevad veinid on ekspertide ja nautlejate hulgas hinnatud.

Itaalia muusika festival toimub Haapsalu Piiskopilinnuse õuel 2023. aasta 3. juunil. Piletid tulevad müügile kolmapäeval, 26. oktoobril kell 9.

22 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
palun
3 kuud tagasi

kutsuda ka masside palvel ja armastatud hubert hammertrishk ja agathe goldwasser jaanipäevaks topule

kinkide
3 kuud tagasi

alile televiisor, äkki registreerib ennast linnakodanikuks, laulab siis iga päev meile

liisu
3 kuud tagasi

ega orjrahvale peabki itaalia onusid näitama et orjarahvas enda viimased veeringud nende letile viiks , itaalia onud jäävad muidu vaeseks ja orjade tungival soovil peab sellele kõigele kaasa aitama et nad orjarahva tungival soovil ikka siia tuleks.

Do-re-re
3 kuud tagasi
Reply to  liisu

Itaalia onud-tädid annavad siin rohkem heategevuskontserdi. Sellise piletihinnaga kaugelt maalt tulles ei võta meie lauluööbikute saatepundid isegi pille kotist välja.

Majaomanik
3 kuud tagasi
Reply to  Do-re-re

Võiks IL VOLO ju kutsuda,noored poisid,kes nad aga kinni jõuaks maksta siin Haapsalus?

Leo
3 kuud tagasi
Reply to  Majaomanik

Meil omal siin ilvoolo olemas, vallatud vestid nimeks.

pozalusta
3 kuud tagasi

xotim gobsona, gobsona , gobsona ha blinõ prazdnik, narod trebujet

hei gobsona
3 kuud tagasi
Reply to  pozalusta

Mine vabatahtlikult ravile, ja pigem sellisesse kinnisesse asutusse kus puudub ka võimalus interneti kasutamiseks. Aga sinusugust imbetsilli tahaks näha ka. Võin ka piletiraha maksta.

kas teil
3 kuud tagasi
Reply to  hei gobsona

6-das palatis on kõik gobsoni fännid või mõni fännab ka zõkinat

milleks
3 kuud tagasi
Reply to  hei gobsona

selline juudiviha

Ahhoi
3 kuud tagasi
Reply to  pozalusta

Kes see Gobson veel on? Pole nagu varemalt kuulnud.

iba
3 kuud tagasi

Rahvamasside tungival nõudmisel…..

Kodanik
3 kuud tagasi

Kas peab end veinist umbe jooma? Purjus naisterahvad tuiguvad ja lällavad linna peal.

Kübe
3 kuud tagasi
Reply to  Kodanik

Kerge saak. Meiegi poisid põõsas nahistanud paari sellise näitsikuga.

Leo
3 kuud tagasi

Itaalias on tuhandeid lauljaid ja hoopis paremad, kui see penskar! Ja ma ei räägi poolemeelsetest klounidest nimega Måneskin!

Ccp
3 kuud tagasi

Minu käest ei küsinud keegi?!?

Mille põhjal selline pealkiri?

Aivo Männik
3 kuud tagasi

Ühe mitte vägafanaatilise publiku esindaja ettepanekul võiks need mõttetud veinijoodikute päevad ära jääda. Kõige mõttetum asi. Ja järgmiseks on need ameerika autod. Saan aru, et kohalike kohvikupidajate jaoks on eluküsimus, aga kultuurist on need nurga taga kusevad kodanikud väga kaugel. Kultuurist ja kultuuriüritustest on asi ikka väga kaugel.

Nikk
3 kuud tagasi
Reply to  Aivo Männik

mine ela metsas, rahune veidi

Rae
3 kuud tagasi
Reply to  Aivo Männik

Mida sa asemele pakud?

Kübe
3 kuud tagasi

Meie pundi tungival soovil võiks esineda Al Bundy.