Haapsalu staadioni värav võib suletuks jääda

Tribüünid on muutunud noorte kogunemiskohaks, kus toole lõhutakse ka jalgu nende seljatugedele toetades. Foto: Malle-Liisa Raigla

Tribüünid on muutunud noorte kogunemiskohaks, kus toole lõhutakse ka jalgu nende seljatugedele toetades. Foto: Malle-Liisa Raigla

Staadionil vandaalitsemine on läinud nii kaugele, et Haapsalu spordibaasid on mõelnud staadioni peavärava sulgemisele.

„Tõsiselt kaalume staadioni kinni panemist,” ütles Haapsalu spordibaaside juht Sulev Vare. Ta täpsustas, et staadioni sulgemise otsust tehtud ei ole. Üks võimalus on, et tulevikus pääseb staadionile vaid läbi spordihoone, teine võimalus on ka, et rulapargile tehakse eraldi sissepääs peavärava kõrvale.

Nii kaugele on Haapsalu spordibaasid viinud see, et staadionil vandaalitsemine on muutunud igapäevaseks. Vare loetles, et viimasel ajal on vandaalid lammutanud aia kilbi, lõhkunud staadionil klaaspudeleid, loopinud laiali prügi, aga vedanud ka tribüünitoolid kaubamaja parklasse. Parklasse veetud tribüünid said Haapsalu spordibaasid tagasi tänu juhuslikule möödujale, kes arvas, et need võivad kuuluda spordibaasidele, ja andis sellest omanikele teada.

Ka jalgpallitreener Triin Vellemäe rääkis, et ei mäleta päeva, kus tribüünide ees poleks katki visatud klaaspudeli kilde, mis on jooksjatele ohtlikud. Samuti on palju prügi ka rulapargi ümbruses. Enne iga kodustaadionil toimuvat jalgpallivõistlust läheb Vellemäe neli tundi varem kohale ja korjab staadionilt mitu kotitäit prügi, et poleks võõrsilt mängima tulnute ees piinlik.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

37 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Abe
15 päeva tagasi

Meie mundrikandjad lösutavad autodes perset laiaks ja fööniga põõsas passides.

Vanaisa
15 päeva tagasi

Kas tõesti on raske panna paar kaamerat ja pätid kinni võtta ? Kuigi kahjuks on tihti tulemus Haapsa’u kohtus teada – kinni lähevad kinnivõtjad. Ja veel -Ekre poolt,kes lubas kohtunike seas selgitustööd teha,tulevikus häältada küll ei tasu -niisama jutupaunikud…

tuleb
15 päeva tagasi

ikka korrale kutsuda ja probleemiga tegeleda….politsei, lastekaitsespetsialistid, noorsootöötajad, rajaleidjad- siin on reaalne probleem noortega, proovige aidata.

Vahur Reede, saarlane
15 päeva tagasi

Nil novi sub sole Madis Kallas: Kuressaare staadion tuleb täies hiilguses – Arvamus – Saarte Hääl 12. nov 2011 Kena lubadus, rahvas ootas. Saigi valmis ja siis selgus… ..selgus, et värav on lukus ja inimesi sinna ei lasta! Kuressaare pakub olümpiavõitjatele ja maailmameistritele tasuta treeningvõimalusi – Maaleht 26. mai 2014 — Kuressaare abilinnapea Madis Kallase sõnul ongi järgmine samm tutvustada … Reklaami mõttes lubati Kuressaare staadionile olümpiavõitjad ja maailmameistrid! Linnapea: staadion olgu rahvale avatud – Saarte Hääl – Arhiiv 5. dets 2015 — Kuressaare linnapea Madis Kallas ei pea õigeks, et linna suuremad spordirajatised on avatud vaid nö pärissportlastele, ja… Loe rohkem »

Lihtsalt arvan,
15 päeva tagasi

et targem oleks tõesti see tekkinud huligaanitsejate kamp politseil pihtide vahele võtta, kui sulgeda staadion!

Urmet
15 päeva tagasi

Saksa jahituristid on ka muidu noorte venelaste maha laskmisest huvitatud..
1500 eur pea eest on nõus maksma Linnawiletsus kassasse
Ja sularahas,, 💕

Andres olen
15 päeva tagasi
Reply to  Urmet

Milleks sellist paska kirjutada? Ise itsitad sealpool, et äge nali?

Nimi (vabatahtlik)
15 päeva tagasi
Reply to  Urmet

Selline “pull” läheb paragrahvi alla juba! Tegin igaks juhuks screenshoti.

Õpi natuke
14 päeva tagasi
Reply to  Urmet

Tita jutt.

hah
15 päeva tagasi

retsidivismi vältimiseks hea pakkuda kohest tööd vanglast vabanenud vägivallatsejatele, turvadeks sinna. lõuga ära ja korralikult poisikestele

Urmet
15 päeva tagasi

Haeska küla patrulli oleks siin tööd üheks õhtuks
Laetud salvesid tuleb seljakotiga kaasa võtta
hilisema transpordi ja äraveo tuleb ennem leida muidu lähevad haisema vandaalid

...
15 päeva tagasi
Reply to  Urmet

mis lollus

Jaan
15 päeva tagasi

Tundub, et Haapsalus enam politseid pole.

Lugeja
15 päeva tagasi
Reply to  Jaan

Igasuguste lukustamiste asemel tuleb tõesti politsei tööle panna. Korrapidajaid justkui polekski enam olemas. Varsti olemegi paras kaagilinn. Ükskõiksus saab kusagilt kõrgemalt alguse.

Uskmatu-Toomas
15 päeva tagasi

Jah tõsi ta on,et vene ajal anti pätile kumminuuti ja seda vaatamata vanusele – oli tõesti kole aeg !