22

Kultuuriminister Anneli Ott astus tagasi

Anneli Ott. Foto: kuvatõmmis
Anneli Ott. Foto: kuvatõmmis

Täna tegi kultuuriminister Anneli Ott (Keskerakond) poliitilise avalduse, kus teatas, et astub tagasi.

„See on kindlasti olnud väga keeruline otsus. See on minu isiklik otsus. Mina kultuuriministrina selles valitsuses jätkata ei saa. Ma astun tagasi,” ütles Ott.

Ott ütles, et talle on viimased piirangud vastuvõetamatud ja ei saa enam jätkata. „Minu seisukoht kultuuriministrina, kuidas toetatakse rahaliselt sektorit piirangute kehtestamisel, mis takistavad nende tulu teenimist, ei ühti valitsuse otsustega,” ütles Ott.

Samuti tõi Ott välja, et nüüdseks on olukord muutunud selliseks, kus negatiivse testiga inimene ei saa paljudes kohtades tööle ja seda ta õigeks ei pea.

Lisaks ei saa Ott aru, miks kaotati ära võimalus negatiivse testiga avalikesse kohtadesse pääsemine ning miks tehakse vahet vaktsineeritud ja vaktsineerimata noortel. „Arvan, et laialdane testimine on just mõistlik nii kõigi inimeste tervise hoidmise seisukohalt kui ka ausam nende suhtes, kes ei ole mingil põhjusel soovinud ennast vaktsineerida, kuid on terved ja valmis seda ka testimisega tõestama,“ leidis minister.

„Need on need põhjused, miks otsustasin, et kultuuriministrina ma siin valitsuses jätkata ei saa. Minu isiklike valikute küsimus on avalikkusele palju huvi pakkunud. Enda vaktsineerimise osas olen ma otsuse teinud. Jah, minu vaktsineerimiskuur pole veel lõppenud, kuid tõenäoliselt oleks otsus veel paar kuud viibinud, kui see poleks seotud piirangutega,” ütles Ott pressikonverentsil.

Otile on ka kultuuriinimesed avaldanud umbusaldust. Ott oli seni vastanud kriitikale, et ei kavatse tagasi astuda.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
tosokk
tosokk

Ära enam peale võta lollakas

Sokk
Sokk

Mõttetu tont..
Lamepealine
Ilmselgelt alkohoolik

Agu
Agu

Me teadsime postimees harald alias andres, et sa seda kõike oled. EKas endale kordad meeldetuletuseks?

Roberta, ilus
Roberta, ilus

Jah, ainuke ajudega inimene söödi ka välja 😢
Nüüd jääb oodata valitsuse kokkukukkumist, saame korraga uue inimliku valitsuse kui haigusest lahti 🙂
Lootkem!

ütle sa nüüd
ütle sa nüüd

Jüri Ratas põtkib vastu, öeldes et mina ei lähe kultuuriministriks. Aga Anneli ütles ka, et tema ei astu tagasi. Ootan põnevusega kuidas edasi kui tagasiteed pole.

Vatt
Vatt

Söödi välja lõpuks ikkagi. Päris õelad tegelased. Jube valitsuskooslus on see praegune minuarust. Aga Otile soovitaks küll erakonna vahetamist kaaluda, palju sõbralikumad on Isamaa ja isegi EKRE.

Taadu
Taadu

Ott oli enne sots

Politoloog
Politoloog

Rahvaliit ei ole sots!
Ära külva soga, loe uuesti!

Taadu
Taadu

Ise sogad, Anneli Ott, Eestimaa Rahvaliit (02.11.2005–09.09.2010);
Sotsiaaldemokraatlik Erakond (09.08.2009–25.04.2011);
Eesti Keskerakond (alates 25.04.2011).[7]

Misasja
Misasja

Sotsid ei kuulu ju rahvaliitu appikene küll!!!

Vatt
Vatt

ahsoo, vat kus ja mina veel arvasin, et ta on normaalne inimene.

Jah
Jah

Kahju, asjalik inimene.

Ekspert
Ekspert

Väga tagasihoidlik – ei lase kuidagi oma asjalikkust välja paista.

Jah
Jah

Mardiga võrreldes võibolla tõesti tagasihoidlik, aga sots meedia kanalis tal seal tegusaid jäädvustusi küll üles pandud. Kõik ei pea suure kisa ja käraga käima.

Kas tõesti...
Kas tõesti...

… jääb proual õigust veel ülegi?
Meil on riigis sügav kriis! Eesotsas peaks olema ikka inimesed, kes asjadest õigesti aru saavad.Kui on kriis meditsiinis, tuleb toimetada nagu arstid ja teadus on soovitanud.
Kui “jagad” kultuuri, kuula, mida räägivad meditsiinispetsialistid.
Kui ei oska kuulata ja aru saada,ei ole koht ka ministrina õige.

Hmm huvitav
Hmm huvitav

Valitsus eesotsas peaministriga ei oska tõesti kuulata. Kui terviseamet annab soovitusliku suunise, siis valitsus teeb selle kohustuslikuks. Ka mina jagan seda seisukohta, et miks jaotatakse ühed esimese sordi ja teised teise sordi inimesteks? Oled terve inimene ja negatiivne test tõestab seda, aga sa ei saa minna sinna kuhu sa tahad. Päris pöörane minuarust, enam ei tohi terve olla! Siis oled mingi imelik.

V.Ossipov
V.Ossipov

Minu lähedastel selgus haigestumine (terve pere) alles pärast kahte kiirtesti ja PCR -i, s.t. kiirtest ei ole objektiivne!

V.Ossipov
V.Ossipov

Pärast kahte NEGATIIVSET !

Tõnu
Tõnu

Aitäh. Ainuõige otsus, aga vaktsineerimise taha ka ei maksa pugeda.

Patoloog
Patoloog

sa, sergei, oled nähtavasti ajusüstitud!
Naudi oma viimaseid päevi ja vaiki!

Huvitav
Huvitav

kunas jõuab järgmine kultuuriminister Haapsalusse, kas 20 aasta pärast. Oti üks põhiline tegevustelg olid regioonid, ka seal peab olema võimalus kultuuri nautida ja sporti teha.Praegune valitsuspoliitika ref-i poolt on lihtsalt haige ja kesikud ei ole suutnud ennast kehtestada. Ratas peab peeglisse vaatama, muidu jääb ilma kõigist ministritest ja tagatipuks ka erakonnast.

Jah
Jah

Ratas on nüüd refi erakonna pantvang. Talle meeldib pantvang olla :))

wpDiscuz