33

Läänemaa volikogudesse pürib viis inimest kohale

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Haapsalu linnapea Urmas Sukles. Foto: Lemmi Kann

Kohaliku omavalitsuse valimistel kandideerib Haapsalus, Lääne-Nigulas ja Vormsis volikogude liikmeks 269 läänlast.

Kõige tihedamaks rebimiseks läheb Lääne-Nigula vallas, kus on väljas kaks valimisliitu ja kolm parteinimekirja – kõik ühtlaselt tugevad.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
ats
ats

poliitikust on kujunenud naeratava näoga pshhopaat teeveerel kes sulle naertava näuga järgmisel hetkel noa selga lööb

nalja number
nalja number

rahvale on loodud illusioon et kui nad saavad endale orjapidajaid valida siis see on demokraatia

riksu
riksu

poliitikast on kujunenud poliitpervertide võistlus kelle ainsaks motivaatoriks on raha ja võimuiha. see et see poliitika peab teenindama rahvast see nendele enam pähe ei mahu. see on eluvõõras kogemus juba

ronivad
ronivad

kohe üle üksteise , et saaks kuidagi püünele, aga ainult lubaduste ja muinasjuttudega , tegelikult ei sõltu neist midagi , sõltuvad nad kõik rahajagajast

xyz
xyz

Nii nagu laiaemas maailmas, EU-s, EV-s kui ka kohalikul tasandil, läheb kõik aina hullema poole. Rohkem bürokraatiat, makse, reegleid, seaduseid, lubasid, litsentse, sertifikaate jne. Samas kontrolli oma raha üle ei ole, suurt millegi üle ise otsustada ei saa. Brüssel hetkel veel ei kirjuta ette, et mis maitsega jäätist peab omale poes valima, kuid aeg, mil ka see ettekirjutus Riigikogust läbi käib ei ole enam kaugel.

Vahet pole...
Vahet pole...

oled vana või noor…olid ühe elu olemust hästi tabava laulu sõnad. Vahet pole, keda valid või kas üldse valid. Haapsalus saad ikka “harja” punaseks, ülejäänud Läänemaal valid Miku või manni, saad suure neeme. Ja egas polegi muud valikut, mõned pullitegijad tulevad iga kord, aga valla juhitamatus on liiga keeruline, et keegi, kes pole selles mängus kogu aeg kaasa teinud, hoomaks kuidas seda kremplit paremini juhtida.
Käib selline suured vallad – väiksed vallad mäng, et ikka tööd leiba jaguks ja keegi kellel ajud veel pole bürokraatiast läbi imbunud toimuvast aru ei saaks.

Valge Daam
Valge Daam

Volikogu liige on (võiks olla) Haapsalu patrioot selle parimas tähenduses. Inimene, kes võtab vastutuse ja julguse konkreetse lubaduse täitmisel. Väikelinnas tulevad isikuvalimised, sest enam-vähem tuntakse-teatakse kõiki. Parteipoliitika pole KOV-i valimistel määrav.

Maakas
Maakas

Tõsi see on, et partei ei oma KOV valimistel tähtsust. Oluline on ka teada, et volikogu liikmed teevadki seda tööd praktiliselt missioonitundest, sest need pole palgalised kohad. Seega nad tõesti soovivad midagi paremaks muuta. Palgalised on ainult volikogu esimehe ja aseesimehe kohad.

hehh
hehh

tegelikult peaks iga valija kasvõi ühel volikogu istungil osalema, see muideks on vägagi valgustav kogemus 🙂 kes teeb tööd südamega, kes istub niisama, et koht täidetud oleks, kes käib kohal vaid neid punkte hääletamas, mis talle hingelähedased, kes seisab ka valla teiste piirkondade huvide eest. kui ikka saadik, kellele ma olen hääle andnud, saab protokollis märgitud vaid siis kui hilineb ja muidu kordagi suud lahti ei tee, on ju mahavisatud hääl …

Vat kus
Vat kus

naiivitar

Ei tea
Ei tea

Viis inimest ühele kohale. On ikka tahtmine. Minge tööle nagu tõesti! Jutt on et Eesti ei saa ilma välistööjõuta hakjama. Näe saab küll, kui niipalju ühe tooli peale ei trügitaks

Hale
Hale

“Ei tea”-le
Selles suhtes olete endale paikapidava varjunime mõelnud, et te tõesti ei tea kohalike omavalitsuste volikogude moodustamisest ja töökorraldusest ja nendest inimestest mitte midagi. Vanadel aegadel oli kombeks püüda oma lollust ja harimatust varjata, nüüd mida tumedam, seda uhkem.

To ei tea
To ei tea

Valla volikogu liikme koht ei ole palgaline töökoht ja seal ei käida iga päev nö 9-17-ni. Kohal käiakse siis, kui on volikogu koosolekud ja midagi on vaja otsustada.

heh hah huh
heh hah huh

Volikogu esimehe palk on nüüdsest 1500 eurot, mis on pool linnapea palgast, volikogu aseesimehel ja juhatuse liikmel 350 ning volikogu lihtliikmel 200 eurot kuus. pluss hüvitised, mis on suuremad kui palk, niiet ära häma

Uudishimulik
Uudishimulik

Vabandust, mis hüvitistest jutt on. Konkreetselt palun,

Volli
Volli

Kui sa nii tark oled, siis ütle, kust kohast sa sellised numbrid välja oled lugenud? Juba seadusest tulenevalt võib palgaline ametikoht olla vaid volikogu (mitte valitsuse) otsusel olla, kas volikogu esimehe, või volikogu aseesimehe koht.

To heh hah huh
To heh hah huh

Võib olla Haapsalus on, aga Lääne-Nigula vallas küll mitte. Eks iga omavalitsus otsustab, kui paljuga volikogu liikmeid tasustab. Väikest tasu aga makstakse ainult kohal käidud kordade eest ja see katab transpordikulud, sest liikmed elavad ju mööda valda laiali. See pole riigikogu, kus kõik palka saavad ja kuidas veel!

Ehh sind
Ehh sind

palk on teisejärguline, kui juba kuskile koha peale said. Teete nägu, nagu ei teaks seda!? Aa võib olla olen ülekohtune ja te ei teagi seda.

Näe
Näe

vallatädike ka selgitamas, need nn “väikese tasu” vaikiva soo esindajad ongi kõige ajuvabamad volikogu liikmed. Ja komisjonis näo näitamise eest saab veel lisaks. Vaadake, kui palju teatud volikogu liikmed suud on selle perioodi jooksul lahti teinud 🙂

To näe
To näe

Oled sa lugenud volikogu istungite protokolle? Kuidas sa saad öelda, et volikogu liikmed nö suud lahti ei tee? Otsused pannakse reeglina hääletusele ja iga liikme hääl loeb. Nt nii oldi ka Risti tuulepargi ehitamise vastu.

Hmm
Hmm

no see oli tubli, see risti tuulepargi vastu hääletamine, aga ka see läks liigagi napilt. Mingi osa hääletajaid tahtsid seda maalapikest reostama hakata. See pole üldse hea ju, et sellised inimesed ka sisse satuvad.

Tüskraaf
Tüskraaf

Üleöö üllatused! Lääne Elu andmetel on oravad ja kesikud pähklid ja kartulid ühte kappi pannud – “Reformi- ja Keskerakond”.

Lonni
Lonni

Olen aastakümneid valimistel käinud ja oma kodanikukohust täitnud! Aga sellest sügisest ma olen iseendale lubanud,et ühelegi valimisele ma oma jalga rohkem ei tõsta! Ära on tüüdanud need poliitikamängud!

Veelgi
Veelgi

Mida vähem rahvas valimas käib, seda rohkem ruumi just poliitmängudeks jääb. Valik on igaühe teha.

Mati Põdra
Mati Põdra

Siis valitakse rahvaesindajad teie eest – ja paluks kuni järgmiste valimisteni mitte reostada kommentaariumeid teemaga, millised tropid jälle valiti.

rohkem kaineid päevi
rohkem kaineid päevi

lõpeta nüüd see rahvaesindaja valimise jutt kohe ära. see on illusioon te sa kedagi seal valid. see on sama loll jutt et haambriga näpu pihta lüües hakkab põlv valutama

Lonni
Lonni

Olen ammu aru saanud,et minu antud häälest ei sõltu mitte kui midagi! Nagu ise näete,on tüüri juures ikka ja jälle ühed ja samad, “OMAD JOPED”!
Nii on see Haapsalus,Lääne-Nigula vallas,Tallinnas ja igal pool mujalgi!Vaadake,kes istuvad Riigikogu saalis!?Matsikari,aga mitte haritud ja intelligentsed inimesed!Valitsuses on mõni minister justnagu Hunt Kriimsilm,kellel on seitse ametit.Igale ametikohale sobib!Igas ametis on “tehtud poiss-tüdruk”!Mind on ära tüüdanud selline palagan,ning selle pärast ka minu otsus mitte minna enam valima,sest sellest ei muutu siin riigis mitte midagi! See on minu isiklik arvamus ja ei ole vaja siin mind kritiseerida!

Oeh
Oeh

Lonni, äkki kommenteeriks kohalike valimiste juures kohalikke olusid. Ja loomulikult valitakse omad joped. Kui teie parim sõber, tark ja tore kandideeriks, siis annaksite ka ju talle hääle. Või ei annaks? Ja kui tal on sõpru palju, siis saabki valituks.

Just
Just

Ja kui pääsebki imekombel keegi teine võimu juurde, kes vbl tahabki midagi kasulikku ära teha, siis oh seda madinat. Seda sai hiljuti näha küll ja küll. Töö seisis pikka pikka aega, ainult üks mahakangutamine käis, selmet koostööd üritada teha.

Agu
Agu

Need nn. rahvaesindajad enam ise midagi eriti otsustada ei saagi, on jäänud selline mulje. Korraldused antakse ikkagi tänasel päeval Brüsseli kandist, et mismoodi ja kuidas peab rahasid jagama ja mida võib ehitada ja mida mitte.

Nii
Nii

see on, et poliitikud ja ärimehed on globalistide jooksupoisid.

AVS
AVS

Kui sa taotled EList raha seoses mõne projektiga või konkreetse suunitlusega fondist, siis sa peadki saadud raha sihtotstarbeliselt kasutama, kuidas see saakski teisiti olla?

Agu
Agu

Just täpselt. Endil meil raha ju pole. Ei ole enam orkestritki, tankidest ja elektrijaamadest rääkimata. Nii toimubki see eluke toetuste kaasabil ja sellega kaasatulevate suunistega. Sellest kirjutasingi ju.

wpDiscuz