Lääne-Nigula laseb analüüsida vallaametnike koosseisu

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lääne-Nigula vallavanema, endise Martna savallavanema Janno Randmaa sõnul on osavallad Lääne-Nigulas end õigustanud. Foto: Urmas Lauri

Lääne-Nigula vallavanema, endise Martna savallavanema Janno Randmaa sõnul on osavallad Lääne-Nigulas end õigustanud. Foto: Urmas Lauri

Lääne-Nigula vald tellis konsultatsioonifirmalt Geomedia uuringu, kas ja kuidas on osavallad end õigustanud.

Ühtlasi võtab Geomedia luubi alla kogu Lääne-Nigula valla ametnike koosseisu. Lääne-Nigula vallavanem Janno Randmaa ütles, et uuring telliti lähtuvalt Oru piirkonna soovist moodustada seal osavald. „Ühtlasi laseme analüüsida kogu struktuuri, et see töötaks operatiivselt ja kas seda oleks võimalik muuta kuluefektiivsemaks,” ütles Randmaa.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

12 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Vahi nalja
11 kuud tagasi

Probleem ei ole ju koosseisus (arvus, struktuuris jms), vaid ikka pädevuse puudumises! KOVde kõige suurem häda on erialase haridusega inimressursi olematus ning kompetentside ja oskuste puudumine, mis annabki tulemuseks arusaamatu ettevalmistusega ametkonna (kindlasti on olemas ka tublisid ja oskajaid vallaametnikke). Kindlasti lisandub siia volikogu kirju koosseis ja omade seltskonna koefitsent, mida eriti väljapaistvalt tõestab antud vald ise. Inimlik lollus on suures osas hädade allikaks.

Teadja
11 kuud tagasi

Selle uuringu tellimise hanke läbiviimine võiks uurimisorganitele huvi pakkuda…

õpetaja
11 kuud tagasi

Väga ”kulu/efektiivne” on tellida uuringuid firmadelt erinevate küsimuste hindamiseks, sest ametnikud ise on sellisel tasemel, et nad ei oska midagi hinnata ega saa üldse millestki aru….Lollidemaa.

No krt!
11 kuud tagasi

Lääne-Nigula vald tellib uuringu Lõhmuse firmalt ! See saab kindlasti aus ja läbipaistev uuring olema,mis kiidab taevani eelmise vallavanema tegemisi .

En.
11 kuud tagasi

Täisartiklist selgus, et osavallad on vaid Lääne-Eesti kandis – mõlemast suurest saarest kuni Pärnu- ja Raplamaani. Mina näen osavaldade tõusus haldusreformiga loodud stalinlik/reformierakondlike oblastite likvideerimise võimalust. Võiks isegi öelda: Eesti tuleb veel ehk tagasi! Ka ll MS eel koosnes valla ametnikkond ju vaid vallavanemast ja sekretärist. Praegune suurvald on sisuliselt minimaakond koos maakonnakoguga, millest ei piisa kihelkondade täpseks juhtimiseks. Geomedialt kuluefektiivsusuuringu tellimist võib kindlasti nimetada üheks vähestest terve mõistuse sähvatustest Eesti üldise umbropsu lahmiva säästukursi taustal.

Elanik
11 kuud tagasi

Ei ole tarvis osavaldu. Piisab sotsiaaltöötajatest. Milleks palgafondi raisata. Lääne-N6gulas on piisavalt ametnikke.

peaksite
11 kuud tagasi

ka toidunõustaja palgale võtma ja igapäevased hingamistreeningud sisse viima

erametsamaa omanik
11 kuud tagasi

Jah need, miks küsimused, sellisel tasemel jäävad kestma.
Soovisin eile Kullamaa osavalla koosolekul osaleda Skye `i lingi kaudu,
kuid link puudus, vaja oli tagatoas asju sättida….

Einart
11 kuud tagasi

Tiiu, sinule on valla uksed lukus!

vau-vau
11 kuud tagasi
Reply to  Einart

Mis selle einariga nüüd jälle luhtus?

Lõhmus
11 kuud tagasi
Reply to  vau-vau

on Geomeediaga seotud nagu sä ja pe , Randmaa on muidugi osavaldade poolt, sest tänu temale on Martna osavald pidevalt pildis ja hästi hakkama saanud, nagu ka Noarootsi ja Kullamaa. Nõva Osavalla suhtes on vallavalitsus eesotsas Lõhmusega pidevat kiusu ajanud, siit ka Nõva kooli probleemid ja mainekahju

Tiiu
11 kuud tagasi
Reply to  Einart

Palun konkreetne põhjus ?