6

Galerii: kuursaali kaunistused läksid remonti

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Kuursaalilt maha võetud puitpitsid sõidavad nüüd töökotta, kus nad enne tagasi üles panemist korda tehakse. Arvo Tarmula

Sel nädalal võtsid Trendmaster OÜ töömehed maha Haapsalu kuursaali sakilised viilukaunistused ja puitpitsid, et aprilli lõpuks need korrastatuna oma kohale tagasi panna.

Haapsalu linnavalitsuse linnavaraspetsialisti Madis Raudsepa sõnul remonditakse sel aastal seitse komplekti viilukaunistusi koos lipuvarrastega – kaks kummalgi pool otstes ja kolm promenaadipoolsete sissepääsude kohalt.

„Kaunistused võetakse maha ja siis töökojas vaadatakse, palju annab parandada ja palju läheb vahetusse,” ütles Raudsepp. „Päris suur osa on täitsa läbi,” lisas ta.Raudsepa sõnul on kahjustuste maht küll üldjoontes teada, kuid arvestatud on ka võimalusega, et tulla võib ettenägematuid lisatöid.

Fotod Arvo Tarmula

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Hea Okkupant
Hea Okkupant

Üldiselt, selline vaade kuursaali on nüüd kaua sama nagu raudteejaamas – ta seisab nagu pärast lõbusat kommunistide röövretk.
Puud, mis üha vähem on linnas jäänud pommitavad masinaga, saagivad maha teede ja kauplused huvides.. oli Paralepa mets, nüüd on sellest jäänud õnnetu salu spordiseadmetega.
Kuhu vaatab härra Sukles?

kohalik
kohalik

No ei ole Suuklesel mingit pikka vaadet. Kui ta suunab tähelepanu ühele-kahele investeeringuobjektile, siis see ei ole mingi pikaajaline linna arengu vaade.

Juhhaidii
Juhhaidii

Jääb arusaamatuks, kas nendele töödele teeb keegi ka pädevat järelevalvet?

nimi
nimi

Kas lihtsam ja odavam poleks uusi samasuguseid teha?

En.
En.
Nii ja naa. Kogemustest paari 100+ vana Haapsalu majaga järeldan, et puitmaterjali valiti tsaariajal väga arukalt, raske on tänapäeval samaväärset leida. Seetõttu tasub vähemalt proovida vana taastada. Kahtlasena tundub kõva koorikuna püsiv Sadolini värv kuursaalil, mille all pehastumine vaikselt areneb. Üks mulle ammu tuttav 1907 ehitatud maja oli 40-50 aastat värvimata, päike söövitas laudise sooneliseks, kuid veidraid pehkinud auke pole kuskil. Isegi algsed puust lipuvardad on heas korras. Kunagi oli kõik muidugi ehtsa linaõlivärvi all, mis aastakümnetega tolmuks murenes. Tundub, et õigesti vananevat linaõlivärvi ei müüda enam isegi kalli raha eest. Mereõhu hävitavasse mõjusse suhtun pisut skeptiliselt. Aga mine võta… Loe rohkem »
kodanik
kodanik

Kui kuursaali i puit pidas vastu sajandi ja rohkemgi, siis milles asi, et nüüd ei osata enam seda puitu õigel ajal valida? Tahetakse kiiresti ja võimalikult odavalt, selles vast asi.

wpDiscuz