18

Mikk Lõhmus: mõte amet maha panna saatis mind sügisest peale

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmusel on tuleval esmaspäeval viimane tööpäev, ta jätkab volikogu liikmena. Arvo Tarmula

Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmusel on tuleval esmaspäeval viimane tööpäev, ta jätkab volikogu liikmena. Arvo Tarmula

Seitse kuud enne kohalike omavalitsuste valimisi said Lääne-Nigula vallavolikogu liikmed meili, kus vallavanem Mikk Lõhmus teatas, et on läbi põlenud ja astub vallavanema kohalt tagasi.

„Noh… Võtsin selle peale teise tassi kohvi,” ütles Lääne-Nigula vallavolikogu liige Andres Kampmann esmaspäeval. Kampmann kandideeris 2017. aastal volikogusse Lõhmuse nimekirjas, mis võitis valimised ülekaalukalt. E-mail tema postkasti saabus reede õhtul, laupäeval hommikukohvi kõrvale luges Kampmann, et seitse aastat valda juhtinud Lõhmus astub enne valimisi tagasi.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Külamees
Külamees
Suuremat pilti vaadates, kas pole mees ebaloogilise haldusreformi ohver, samas ka ise selles osaline. Lihtsalt sellist sült-kompotti ei suudagi keegi ära seedida. See mis Läänemaaga juhtus oli ju katastroof. Ajaloolised piirkonnad kadusid, asendusid mingite fantaasiatega. Aga nimi pole lihtsalt nimi vaid ka identiteet ja lugu, milliseid tänapäeva heitlikus maailmas on inimestele väga vaja. Lihula on ju nüüd selline kant kus ollakse justkui kolme kanti killustunud. Hiljuti just Postimehes ilmus kaart kus oli ta Tallinna mõju sfääri jääv ala, pisut nagu Pärnu kant ja Läänemaa ka veel. Haldusreformi sünnilugu oli teatavasti Reformierakonna töö. Kaua selle vajadust üldse eitati, siis viimases hädas… Loe rohkem »
Taadu
Taadu

Haab ja keskerakond viisid läbi

Külamees
Külamees

Peaarhidekt oli reformar Arto Aas, peale Ossinovski juhitud Sotside ja Margus Tsahkna dirigeeritud Isamaa (või oli ta vist veel IRL siis) korraldatud paleepööret ei hakanud Keskerakond pidurit tõmbama ja viidi lõpuni.

Pamp
Pamp

Kui oli uute valdade loomine, siis too mees oli põhjuseks, miks Lõuna Läänemaa pidi liituma Pärnuga. Peaaegu oli ka variant, et Kullamaa oleks läinud Rapla alla.

ammu
ammu

oli teada, et kala mädaneb peast- salatsemine, varjamine, info kinni hoidmine, oma jopede eelistamine, väikese Nõva kooli kottimine jne.-tünn sai jama täis ja aeg on lasta jalga, muidu hakkab üle ajama. tundub kangesti Deiw Rahumäe pointi sarnane, aga mine tea.

Harald
Harald

Taebla… 🤪
Seal elavad väga suures enamuses ju raske sotsiaalse taustaga nn. Inimesed, Samamoodi seal nn. endise Sõpruse sovhoosi majades…
See juba nõuka ajast saadik niimoodi olnud…

Lonni
Lonni

Võib ju olla,et Sina,HARALD,oled ise kah üks”raske sotsiaalse taustaga nn.Inimene”?
Paneksid oma rumala jutu äkki suhu tagasi,või mis?

Harald
Harald

Mina elan 5 aastat juba Rootsi Kuningriigis Linköpingis

Linnakodanik
Linnakodanik

Väga kurb kuulda sellest. Seal kandis ongi raske toimetada, sest jagelemist ja jamasid on palju. Kerge on läbi põleda ja Mikk Lõhmus pidas isegi kaua vastu. Ta on tark ja asjalik juht, laia silmaringiga ja oskab näha laiemat pilti. See on suur kaotus Lääne-Nigulale.

KÜSIMUS?
KÜSIMUS?

Kas üheks põhjuseks ei võinud olla ka see mis praegu taeblas ühistutes toimub? Ja varahalduses? See mis seal toimub on ju täielik komöödia. Kogu taeblat valitsev punt tuleks laiali lüüa, muidu seal asja ei saagi

Kenka
Kenka

Olen lähipäevil minemas politseisse avaldust kirjutama aga tundub , et jõutakse ette. Mõni sõidab ei tea mis porshega ringi ja tõstab aga kommunaale… absurd ja nn omad mehed teevad igast ehitushankeid kellel ei seisa kellugi käes. Minge jalutage natuke lasteaia tänaval ringi ja näete mis lapsehitajad sealkandis liiguvad.

Hellat
Hellat

vaevalt et vallavanem selle kõigega nüüd seotud on. see on rohkem ühistute mure.

Lugeja
Lugeja

LNVH on valla ettevõtte.

...
...

vaiki virks

Uudishimulik.
Uudishimulik.

Mis seal Taeblas ühistutes siis toimub?

põhjuseid palju
põhjuseid palju

Kindlasti võib olla.
Lisaks Nõvaga kaasa tulnud probleemid: Nõva kool, Nõva sadam, Nõva Kilk(likvideerimine), Nõva vald(pankrot)
Veel lisaks: Tuulepark, vaidlused Kekkiläga jne jne

Agu
Agu

võibolla see tuulepark pani põntsu tõesti, liiga suur projekt, tehti selgeks, milline elu teda ootab ees, kui nõusse ei jää

Kaarel metsakülast
Kaarel metsakülast

Need korteriühistud pole Taeblas, uurige enne postitamist, millega tegu???

wpDiscuz