73

Sõnumi teel vallandatud õpetajad said valuraha

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Nõva kooli direktor Peeter Kallas. Foto: Arvo Tarmula

Lääne-Nigula vallal tuleb vallandamise järel töövaidluskomisjoni pöördunud Nõva kooli õpetajale maksta kokku üle 10 000 euro hüvitist.

„Vaidlustasin paragrahvi, mille alusel meid lahti tehti,” ütles Nõva kooli kauaaegne õpetaja Laine Koppel. „Me pole joodikud ega luuserid. See solvas paljusid.”

Suvel vallandas Nõva kooli direktor Peeter Kallas kokku seitse õpetajat töölepinguseaduse paragrahv 88 järgi, nendest viis esitas töövaidluskomisjonile kaebuse. See näiliselt süütu paragrahv – tööandja algatatud erakorraline töölepingu ülesütlemine – peidab endas aga nii mõndagi. Järgnev loetelu – kui sa midagi sellist pole teinud – kõlab vallandatule nagu hirmuunenägu. Paragrahv 88 järgi tohib töötaja päeva pealt lahti lasta, kui ta on näiteks varastanud, petnud, tulnud purjuspäi tööle või lõhkunud tööandja vara.

Ükski vallandatud õpetaja pole midagi sellist

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
rahapada
rahapada

Õiguseta vallandatud töötaja hüvitis peaks olema vähemalt 10-kordne. Lääne-Nigula valla puhul on näha juba korduvat mustrit- inimene ei meeldi, võetakse suvaline punkt seadusest, antakse jalaga ja pärast makstakse oma praak veel kinni ka. Need mõne kuu suurused hüvitised ei pane kedagi mõtlema.

Teine muster
Teine muster

on see, et kes vähegi oma pead mõtlemiseks kasutab, see Lääne-Nigula vallavalitsusele ei sobi.

Mikkal
Mikkal

Uskumatu, mis toimub. Milles õpetajad süüdi, et neil pole kvalifikatsiooni, nad ise arvasid et on ju!

lugege seadust Mikkal
lugege seadust Mikkal

Kas paragrahv 88 räägib midagi kvalifikatsioonist?

hehh
hehh

ma tõesti ei tea, palju nad vallas oma õigusnõunikule maksavad, aga ilmselgelt liiga palju 🙂
juba vallandamisteade oli äärmiselt ebaprofesionaalselt koostatud, lisaks oli ta enda arvates jube tark, mõeldes, et sobib sealt paragrahvist lõige 2 “ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega ebapiisava tööoskuse, töökohale sobimatuse või kohanematuse tõttu, mis ei võimalda töösuhet jätkata (töövõime vähenemine)” jättes muidugi lõike lisamata …. no tõesti 🙂

hehh
hehh

vabandust, lõige 1 punkt 2 ikka 🙂

Tere tulemast EU-sse
Tere tulemast EU-sse

Direktiivid jms. Ühel hetkel hakkas seadus nõudma midagi, mida varem ei nõutud. Eesti on täis selliseid õpetajaid. Kaasa arvatud Lääne-Nigula vald. Vallandati aga Nõvakatest vaid need, kes kooli sulgemise vastu on seisnud.

Karnau
Karnau

Kui juba üldine LE teema sisse tuli, siis Kaie Ilves, kas te lõpuks loete HTM õiendi läbi? Suur hulk siin artiklis välja toodud punkte on osutatud juba varasemates kommentaarides. Kas LE jääbki Lääne-Nigula vallavanema suuvoodriks või siiski otsustatakse iseseisvuse kasuks? Usun, et LE peatoimetaja väljavahetamine oleks põhjendatud, kui tahetakse usaldusväärsust säilitada.

Hämmastav
Hämmastav

Kust selline paragrahvi valik üldse? Perekooli foorumist?

Aga aga
Aga aga

Kas mitte “Hunt kriimsilma mitu ametit” seda numbrit ei kajastatud?

Huvitav huvitav
Huvitav huvitav

Kelle valik on LE-s, et milliseid kommentaare pühapäeva õhtul kustutada? Karnau? Ilves? Või tulevad juhised tsensuuriks Taeblast nagu ‘nigulamail tavaks?
Kui on niiiiii tähtis vaba päeva õhtul tsensuuriga tegeleda – võib-olla tuleks selle asemel järele mõelda, et mida täpselt on valesti tehtud, et Nõva rahvas nii tige on?

Karnau
Karnau

Kaduma on läinud ka arutelud, millist piirkonda kehast just Kallas lakub. Kommentaari sisu oli ju igati korrektne

ja jaa
ja jaa

Vallavanema omast, oli vist teemaks. Igatahes mitte seda esimest otsa.

niivägasõltumatu LE
niivägasõltumatu LE

kuidagi läks kaduma (sõnavabaduse piiramine?) :
2018 – “Arutasime, et Peeter võiks olla ikkagi see, kes suudab kodurahu saavutada ja asja käima panna,” ütles Lõhmus.
2020 – “Vallavalitsus on nõus maksma, sest kodurahu huvides pole mõtet vaielda,” ütles Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus.

hehh
hehh

Hmm, kadunud on kommentaarid, mis puudutavad Lõhmust ja “kodurahu”. Miks seda nii paaniliselt kardetakse?

Reklaamipaus
Reklaamipaus

Kui siiani oli 64 kommentaari, siis umbes kümmekond said just kustutatud. Tsensuur lokkab LE-s.

Tiit
Tiit

Mulle kohe meeldib Nõva uudiseid lugeda. Alati saab palju enamat teada kommentaariumist kui artiklist endast. Kahju ainult,et Lääne Elu toimetus magab ja tegeliku elu vastu huvi ei tunne.

wpDiscuz