7

Hannes Rumm: mida õpetab Eestile sõda Mägi-Karabahhis?

Hannes Rumm. Foto: Arvo Tarmula

Nii maailmas kui ka Eestis on üsna märkamatuks jäänud septembri lõpus Armeenia ja Aserbaidžaani vahel puhkenud sõda Mägi-Karabahhis.

Rahulikumal ajal oleks plahvatusohtlik konflikt, millesse on segatud ka Venemaa, Türgi, Iisrael ja Iraan, püsinud pikalt esiuudiste seas. Ent Covid-19 teise laine tõus, presidendivalimised USAs ning tormilised kodumaised sündmused on Mägi-Karabahhi suuresti varjutanud. Ometi tõstatavad sealsed lahingud mitu küsimust, millele õigesti vastamine on oluline ka Eesti kaitsevõime seisukohalt.

Sissejuhatuseks rõhutan, et hoidun hooleg

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nimi (vabatahtlik)
Nimi (vabatahtlik)

Aga kui maailmas kõik rahvad panustavad järjest suuremat raha riigikaitsesse, siis saab selle etenduse esimeses vaatuses püsse seinal liiga palju olema, et uskuda, et viimases vaatuses nad kõik pauku tegema ei hakkaks.

seda et
seda et

ostetud 13 korea liikursuurtükki on juba vanaraud, selle raisatud rahaga oleks võinud tõsta hoopis hambaravi hüvitist hambutu rahva tervise raviks

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Kes ei raatsi toita oma armeed, toidab varsti võõrast ehk militaarkulutused olid, on ja jäävad. Kuid, kui me ei panusta piisavalt, OMA kaitsevõimesse, on varsti riigikeeleks vene keel ning rahvas jääb hambutuks endiselt.

uskmatu toomas
uskmatu toomas
Maailm onngi kummaline ja erinevaid arusaamu sama palju kui inimesi. Juba ammu on selgeks tehtud,et seda väikest maalappi venelaste rünnaku korral kaitsta pole üle 24 tunni võimalik.Seda isegi sellisel juhul kui me panustaksime oma kaitseväkke mõned aastad kogu eelarve rahad. Ainuke lootus on lääne liitlased ja lootuseks see ka jääb sest kes söandaks või tahaks mingi Eesti pärast hakata sõdima tuumariigiga ? Keegi ei vaevugi lahti seletama põhjust miks venemaa peaks üldse meid ründama sest põhjust pole aga rahva pidev hirmu all hoidmine on teatud ringkodadele kasulik st lausa vajalik ! Kõik siin maailmas on korduv-1940 kirjutasid ajalehed “Nüüd oleme… Loe rohkem »
kosovos
kosovos

nägime kuidas prantsuse sõdurid rahulikult pealt vaatasid kui rahvast veristati

meid
meid

on ammu okupeerinud el, kelle seadused on eesti suhtes ülimuslikud, mingit iseseisvust pole , ainult ähvardused brusseli poolt ja rahva üldine pe.ereerimine, riigikeel on juba inglise.

Hellat
Hellat

Aga teistpidi oleksime ammu juba seltsimees Putini “kaitse” all

wpDiscuz