12

Haapsalu linnapea kehastus videotohtriks

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Haapsalu linnapea Urmas Sukles narris ja pilkas iseseisvuspäeva kõnes terviseameti kiidetud perearstikorraldust. Foto: ekraanitõmmis

Haapsalu linnapea Urmas Sukles narris ja pilkas iseseisvuspäeva kõnes terviseameti kiidetud perearstikorraldust. Foto: ekraanitõmmis

Murest puuduva perearsti pärast ilmus Haapsalu linnapea Urmas Sukles vabariigi aastapäeva vastuvõtul rahva ette ekraanil – virtuaalse arstina.

Valgesse kitlisse riietunud Sukles küünitas ekraanilt saalisolijate poole stetoskoobi, et patsiendid üle vaadata ja diagnoos panna. „Palun hingake sisse. Nüüd hingake sügava ohkega välja. Põhjust ohata jätkub,” ütles Sukles. „Nüüd katsuge endal laupa, kas see on soe või külm.” Kiirdiagnoosile – päris terve – järgnes soovitus osta apteegist mikstuuri, kuni apteeke veel on, ja reibas hüüe: „Õde, järgmine patsient!”

Sukles ironiseeris Haapsalus kaks kuud vastu võtnud virtuaalse peretohtri üle, kelle ravida on doktor Ilme Leova 1700 patisenti. Leova jäi 1. jaanuarist pensionile.

Haapsalu linnapea ehitas perearstiprobleemile üles terve aastapäevakõne. „Leidsin efektse võimaluse juhtida sellele tähelepanu,” ütles Sukles eile Lääne Elule. „Mul oli see võimalus, sest ma olen ise ju arstiks õppinud.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pook
Pook

Selline on Haapsalu linnapea. Nagu mingi ämmaemanda abi pigem🤣🤣🤣

Postimees
Postimees

dr. Mengele perearstipraksis ju kandideerib..
Isegi pilt…
T

Vana Johannes
Vana Johannes

Varsti läheb veel üks perearst pensionile ja siis veel üks… ! Mida kavatseb terviseamet siis ette võtta? Videodoktoritest tuleb ka põud kätte ja kuidas siis muret lahendada???

politruk
politruk

ega lombakat parandab ainult haud

Kallid
Kallid

Inimesed, kuuldavasti töötab perearst Varblas Lääneranna poolt vastremonditud ruumides kahel päeval nädalas. See pole aprillinali.

Mats
Mats

Haapsalu tervis on korras? Jumal tänatud, et inimesi ei ravi.

Kasutu
Kasutu

Aga siis on ju lahendus olemas. 25000 Suklese tasku ja arst olemas. Selle raha eest teeb värskenduskoolituse ja teenib 5 aastat arstina. Kas sobiks?

Arst
Arst

Ohooo!

Valdo
Valdo

Hr. Urmas

Liiga tõsine probleem, et nalja teha.

lugeja
lugeja

Küll on ikka saamatud ametites. Ei leia keegi arsti. Peaminister ju lubas probleemi lahendada. Isegi linna pakutav 25 000€ ei aita tal seda(gi) lubadust täita. Mis meie pealinna mees Karilaid sellest saamatusest arvab 🙂 ?

Kodanik2
Kodanik2

Vau! Äramine ikka toimingutest ette. Volikogu ei ole veel linna eelarvet kinnitanud. Ilmselt jääb see 25 000 ka kinnitamata, sest Sukles ei oska seda raha sihipäraselt uuele doktorile üle anda. Aga elame-näeme, ehk keegi tark oskab linnapead ka harida.

lugeja
lugeja

Valija peaks oskama. Aga valimiste ajaks unustatakse kõik ära.

wpDiscuz