10

Tööloata ukrainlased ehitasid Haapsalu põhikooli

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Taebla kooli ehitus. Urmas Lauri

Politsei, maksu- ja tolliamet (MTA) ja tööinspektsioon korraldasid eile Haapsalu ja Taebla põhikoolide uute hoonete ehitustele ühise reidi, mõlemal objektil leiti ebaseaduslikult töötavaid ehitajaid teistest riikidest.

Lääne prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Margo Peter selgitas, et kontrolliti nii välismaalaste Eestis viibimise kui ka Eestis töötamise seaduslikkust. Haapsalu põhikooli ehitusel, kus peatöövõtjaks on Nordlin Ehitus OÜ, tuvastas politsei neli rikkumist. Neli patustajat töötasid ühe alltöövõtja ettevõttes, mille nime politsei Peteri sõnul avalikustada ei saa, sest menetlus alles algas.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
jaanus
jaanus

Küsimus on ikkagi selles, kes on see alltöövõtja, kes seadust rikkus. Ja kustkohast üldse tuleb sularaha mustalt maksmiseks. Nii tellija kui peatöövõtja maksavad ju ametlikult ülekandega alltöövõtjale. Vastavalt raamatupidamisseadusele peab iga kulutatud euro kohta olema kviitung.

Veebe
Veebe

:))))

Pook
Pook

See nordlin on ju teada tuntud Facio.
Meie poisid kõnnivad suure kaarega nondest huiaritest mööda.

arvan
arvan

Süüdi pole ukrainlased,vaid need kes neid tööle võtsid ja arvatavasti ei vormistanud ametlikult tööle,nii saadakse maksta vähem palka,või lõpus üldse mitte maksta,hakatakse otsima vigu ja puudusi,et nendest lahti saada,see on teada skeem.

K.S
K.S

Tubli Maksuamet, Ukrisid tulebki kottida… Korjavad ehk oma kotid kokku ja lähevad sinna kust tulid…

Soome poiss.
Soome poiss.

Miks nii kurjad Ugride peale, nemad pole ju süüdi, tulid lihtsalt teenima, et peret toita. Tuletan sõbrad meelde, kui meie kõrval poleks Soome riiki, kes aitas meie poisse viletsal ajal, oleks meie riik ikka olnud väga suurtes raskustes.

K.S
K.S

Tore muidugi ennast ja oma riiki samariitlasena tunda aga sellega on nagu oma kummikusse kusemisega…Tahate ka betoonitöö eest 5,3 euri tunnis teenida ja 300 h. kuus Eesti keskmise eest rabada??? Samas kui üks Eesti ehitaja teeb platsil päeva lõpuks sama palju kui kolm Ukri?

..,
..,

Sama moodi ju eestlased soomes.

KS-ile
KS-ile

Ja sina, K:S, lähed nüüd koolimaja ehitama?

K.S
K.S

Kui seal oleks olnud mõni normaalne peatöövõtja siis vblla isegi oleks läinud…Nordlinist mul lihtsalt s…d mälestused…

wpDiscuz