12

Läänemaa pole valmis elektrikatkestuseks

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu taastusravihaigla juht Kadri Englas. Eduard Laur

Haapsalu taastusravihaigla juht Kadri Englas ütles, et elektrikatkestusest aitab välja generaator,
kuid nad pole harjutanud koostööd teiste asutustega. Eduard Laur

Läänemaa suuremad asutused ja omavalitsused teavad, kuidas tegutseda pikaajalise elektrikatkestuse ajal, kuid pole harjutanud omavahelist koostööd.

Läinud nädalavahetusel LõunaEestis möllanud torm, mis terve Võru linna vooluta jättis, paneb ka Läänemaa omavalitsuste ja asutuste juhid mõtlema, kuidas sarnases olukorras hakkama saada.

Läänemaa kriisikomisjoni esimees, Haapsalu linnapea Urmas Sukles ütles, et pikaajalise elektrikatkestusega oleks kõige raskem hakkama saada. „Meil pole seni suuri elektrikatkestusi olnud, selles mõttes on Läänemaa hästi hoitud,” ütles Sukles.

Läänemaa päästepealiku Hannes Aasma sõnul oli Võru kriis tervele Eesti riigile hea näide. „See, et vool ära läheb, võib juhtuda ükskõik millises Eestimaa nurgas,” ütles Aasma.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Estoni Kohver
Estoni Kohver

Aga kui ma geneka ühendan voolumõõtja juures ära ja voolu äraminnes tööle ta panen kas siis pean selle voolu eest ka maksma?

kuglimugli
kuglimugli

Helme ütles küll, et pole riigi asi. Kuid – Imatraga pole probleeme olnud. Ja kes siis ikkagi organiseerib asutuste koostööd ja generaatoritega varustamist jne jne, ikka eelkõige omanik ja vastutab ka omanik.

Lii
Lii

Helme mõis ju ka Läänemaal, on tal genekas olemas kogu mõisa valgustamiseks?

kodanik
kodanik

Läänemaa pole valmis? Kuidas saab üks tüüp rääkida terve Läänemaa nimel?

majaomanik
majaomanik

Ega jah üks lehemees saagi muud arvata.Läänemaa on päästnud,et oleme Imatra Elekti teeninduspiirkonnas.

Juku
Juku

Mart”varuge generaatoreid” Helme ju ütles. Et pole riigi asi kuidas hakkama saate. KOV rida puhas.

Juhan
Juhan

Juku, ära valeta, Mart Helme ei öelnud nii!!!

linnakodanik
linnakodanik

Juss, aga ütles ikka küll. Riigi kriisikomisjoni esimehena ei tahtnud ta midagi eriti kuulda, küll veeretas ta süü majandusministeeriumi peale, küll nende ettevõtete peale, kes pole generaatoreid soetanud jne, jne. Kui nii, siis tahaks kuulda linna kriisikomisjoni esimehe suust näiteks, kuidas linn on kindlustatud sooja ja veega elektrikatkestuse puhul? Kas Suklesel on ülevaade korteriühistute olukorrast? Ei ole mõeldav, et iga ühistu hakkab nüüd soetama generaatoreid, väljaehitama kütte hoiukohti jne jne, probleeme Võru näitel on palju. Linnakodanikuna küsin, kuidas edasi minna, on meil ka mingi plaan A või B

Majaomanik
Majaomanik

Tahad,et Sukles tuleb lehti ka korteriühistu ette riisuma? Õpitud abitus!

Hahaa
Hahaa

Mart Helme kiitis tegelikult põllumehi,kes on endale palju generaatoreid soetanud. Tänage meediat,kes lasi asjal jälle niipidi paista

Hirm
Hirm

Ta võis üldsõnaliselt küll kiita, aga tegelikult ei olnud asi ju nii nagu sa räägid.

juss
juss

Genekas olemas, päris bensiini ka 10 liitrit, aga edasi? Praegune solk ei säili ju!

wpDiscuz