4

Terra Maritima korrastab raudteetammi Virtsust Rumbani matkarajaks

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lihula-Virtsu raudteetamm saab kergliiklusteeks. Urmas Lauri

Lihula-Virtsu raudteetamm saab kergliiklusteeks. Urmas Lauri

Endine Rapla–Virtsu kitsarööpmelise raudtee tamm saab peatselt Rumbast Virtsuni matkajatele läbitavaks.

Lätlaste juhitud rahvusvahelises raudteepärandi projektis osaledes soovib Lääneranna vallavalitsus uue elu sisse puhuda 45 kilomeetri pikkusele vanale raudteetammile. Projekti hakkab Läänerannas teostama MTÜ Terra Maritima.

Raudteetammi seisukord on Lääneranna vallavalitsuse arendusnõuniku Margus Källe sõnul väga erinev. „Sõitsime selle Virtsust kuni Rumbani autoga läbi,” ütles Källe. „Kõige parem seisukord on Virtsus ja Lihula kandis. Kõige keerulisemad kohad jäävad Seira, Vanamõisa ja Rumba kanti.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
muidugi
muidugi

ärme korrasta midagi, parem on istuda , sügada kukalt ja arurada, kust neid matkajaid võtta……

Arvos
Arvos

Kustkohast neid matkajaid võtta?

Liili Maasikas
Liili Maasikas

Igavesti lahe oleks Rumbasse vana silla otste vahele ehitada rippsild. Läänlastel poleks vaja Viljandisse sõita ja matkateel ka üks atraktsioon juures.

Triibik
Triibik

See on hea idee. On aeg alustada silla tahtjate vara võõrandamist Mtü kasuks. Võib peab jälle kellegi teise rahakoti peal liugu laskma ??

wpDiscuz