10

Muinsuskaitseamet nõudis taastusravihaiglale puitaknaid

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Vaade merelt taastusravihaiglale. Ujulaga juurdeehitis tuleb kunagise mudahoidla kohale. Eskiis

Vaade merelt taastusravihaiglale. Ujulaga juurdeehitis tuleb kunagise mudahoidla kohale. Eskiis

Muinsuskaitseamet loobus Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse (HNRK) juurdeehitisel plastakende paigaldamise keelust, sest puitakende kasutamine oleks ehitushinna liiga kõrgeks ajanud.

Haapsalu vanalinna kaitsevööndis Sadama tänaval asuva Haapsalu taastusravihaigla juurdeehitise puhul on muinsuskaitse eritingimustesse kirjutatud klausel, et tuleb kasutada traditsioonilisi ehitusmaterjale, mis välistas juurdeehitisele plastakande paigaldamise.

Septembri lõpus kirjutas HNRK juht Kadri Englas muinsuskaitseametile kirja, milles palus puitakende kasutamise nõude üle vaadata. Plaanitavasse juurdeehitisse tuleb patsiendihotell, võimla ja ujula.

Englase hinnangul tundus plastakende keelamine juurdeehitise puhul liialt karmi nõudena, seda enam, et olemasoleval haiglahoonel on plastaknad ja plastakende keeldu pole ka HNRK ümberkaudsete hoonete, näiteks Promenaadi hotelli laienduse eritingimustes.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Raha
Raha

Teeb imet

maestro
maestro

puitaknad hävitavad metsa

Agu
Agu

VALETAJA! Puuraidurid hävitavad metsa,mitte aknad!

Agu
Agu

maestro , astu tagasi

maestro
maestro

muinsuskAITSE on tahumatu
koondada bürokraadid

113
113

krt plast aknad mis vahet seal on ega visuaalselt vahet ei tee kas on puit või plast ,aga kui vanalinna mingi spordi hall püsti pandi kus siis muinsuskaitse oli või topiti suud rahapudru täis,mis on üks jubedus teiste kõrval.

Agu
Agu

Sellega nõus, et kus siis oldi, aga samas koolile väga vajalik maja. Tore kui lapsed saavad sportida kaasaegsetes tingimustes

Tamm
Tamm

Ja nii nad tapsidki meie ilusa juubelitamme 🙁

misasja
misasja

muudkui keelavad krdid. Maksku kinni ka siis! Vbl ootas ametnik ise maksu hoopis. Igast ametnike on üldse liiga palju, piisaks külavanemast ja paarist abilisest.

juss
juss

No plastikust maailm on ikka väga kole!

wpDiscuz