32

Seitse Läänemaa kooli on keelanud nutitelefoni

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Uuemõisa algkooli õpilane Keit-Crystal Mägi ütles, et kui koolis telefoniga mängida, siis õppimiseks ei jääkski aega. Arvo Tarmula

Uuemõisa algkooli õpilane Keit-Crystal Mägi ütles, et kui koolis telefoniga mängida, siis õppimiseks ei jääkski aega. Arvo Tarmula

Kui mullu võis Haapsalu linna algkoolis vahetunnis nutitelefoni kotist välja võtta, et emale või isale helistada, siis tänavu tuleb selleks luba küsida.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tore
Tore

ettevötmine.

Sirje
Sirje

Väga tervitatav.

Uku
Uku

UK-s kehtestati 2007.a. mobiilikeeld 50% koolidest, aastal 2012 juba 98% koolidest. Tulemusena paranesid õpilaste akadeemilised tulemused. Täheldati ka muutusi õpilaste käitumises koolikeskkonnas – lapsed olid seltskondlikumad, tähelepanelikumad ja aktiivsemad.

Pikker
Pikker

Ja kokkuvõttes jäävad UK tulemused näiteks Pisa testide igas kategoorias Eesti omadele alla.

juss
juss

Need Pisad pole tõsiseltvõetavad!

Valdo
Valdo

Olen igati rahul selle otsusega. Kurb on vaid see, et tänane normaalsus on võimalike käskkirjadega reguleerida inimsuhteid. Mina isiklikult viskan kivi lastevanemate kapdaaeda

Valdo
Valdo

Sorry, jätkan sealt kus valesti läks. Mina isiklikult viskan kivi lastevanemate kapdaaeda. Alles see oli, kus tuli uudis mille tulemusena jõuti järeldusele, et lapsed ei oska suhelda. Lihtne põhjus, lastega vanemad lihtsalt ei suhtle. Enne kui lastelt nõuame, peame ise olema eeskujuks. Päikest soovides Valdo.

Mõtlik
Mõtlik

Õige,ometi tehakse mingeid samme.Lapsed ei oska ju enam õppida ega korralikult emakeeles väljendada kui nutte ei lasta kasutada. Pole välistatud,et õpetajaga tunnis hakatakse ka nutinduse kaudu suhtlema. Eks see mingi põlvkond jääb kääbikuteks,sest tagasi pole võimalik aega keerata.

Agu
Agu

Kas teleka vaataja põlvkond on ka kääbikuteks jäänud v? Vähemale ei alustatud suuri maailmasõdasid, nii et noortega on kõik ok, vanad peaks ise peeglisse vaatama, kui arengust maha jäävad

juss
juss

Kui ausalt, siis jah, telekavaataja on töllistunud!

juss
juss

Pole mõtet tõmmelda! Selveris ja maksimas ja rimis on kärulükkajaid alati vaja! Ja turvamehi on veel rohkem vaja!

Jussile
Jussile

Kuule, Jussike. Ei tea, mis sul turvameeste vastu küll on, kuid kui sa arvad, et turvamehed on kõik harimatud, siis eksid.

juss
juss

Ei arva, et kõik, aga ca 70% on suht nürid ja turvalisust kohe kindlasti ei paku! Ja ennetades küsimust, olen ise selles süsteemis töötanud 1992- 2015, mitte ussis ega ka mitte g4essis, vaid panganduses!.

H.F
H.F

Kas sis tunni ajal voib tel. ga mångida ?! Varsti ,varsti ollakse tòòturul ja siis
monedel hakkab pihta ,no kui
teat. summale ..

Rita
Rita

Kui pastakad tulid, ei lubatud koolis nendega kirjutada. Keelamise asmel võiksid õpetajad mõelda, kuidas nutitelefone õppimise huvides ära kasutada

Agu
Agu

Põhjanaabrite juures aga juba katsetatakse nuti ja õppe kooslust. Ei ole tagurlust mõtteviisi vaid minnakse ajaga kaasa. Tunduvad kuidagi arukamad olevat!?

Kahju
Kahju

et te ei tea, et Eestis on see ammu nii.

Milliseid
Milliseid

pöhjanaabreid sa mötled? Kas neid, kes on omadega pöhjas?

Arvos
Arvos

Õige otsus. Igal asjal on mõistlikkuse piir. Sina aga aja asju pastakaga edasi.

no
no

kõike ei pea poliitikaga seostama- kommunism ,sotsialism….mis vahet seal on. Koolis sõlumata riigikorrast peab kord olema.Õppimine on ikkagi töö,mitte lõbu nagu meil seda viimasel ajal rõhutatakse.Vaeva tuleb näha,et midagi saavutada.

Agule
Agule

just…teeme koolid üldse vabatahtlikuks.Tahate , tooge oma laps kooli. Kui ei taha, pole vaja sundida, nautige rahus oma lapsega vabadust !.

wpDiscuz