8

Ahto Lobjakas: rahvusest, kultuurist ja rahvast

Ahto Lobjakas. Foto: arhiiv

Ahto Lobjakas. Foto: arhiiv

Mul on mõnikord tunne, et liiklus on kõige otsesem ja vahetum aken ühe inimkogumi kollektiivsesse „südamesse”. Ärgem kutsugem seda kogumit rahvuseks, sest see sõna kannab mõistena liigset laengut ja koondaks kohe algusse eeldustesse liiga palju seda, mis alles vajab selgitamist. Kui mingit täpsemat tähistust siiski otsida, võiks selleks olla natsioon – rahvas, nagu teda mõistetakse klassikalise poliitilise üksusena õhtumaises traditsioonis. Kuigi see sõna kannab endas sündima-alget, tähistab ta institutsiooni, mis reguleerib ühiskondlikku elu teatud maa-alal.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Huumorinurga lugeja
Huumorinurga lugeja

Sai laialt naerda kohe…..lehekesl niiii targad kolumbistid.

Sass S
Sass S

Vahelduseks võiks kirjutada ka nendest kes meitele hullu sõja eest toodi . Mis nad teevad, on eluga rahul ja kuidas Eestis meeldib .

meeli
meeli

kuule karnau , ma juba maksin selle surmakuulutuste lehe eest. Nüüd küsid uuest pappi. Kui mina su lehes midagi avadada tahan siis küsid sa formaat a4 aast 1000 euri minu käest. kas ahto lobjakale kehtib samasugune hind ?

Mnjah
Mnjah

Kui meedia pasundab kogu aeg äärmustest ja räägib kui paha ja halb see on siis miks äärmuslikud ajakirjanikud hukkamõistu ei leia või vähemalt taunimist? Sõna on vaba on lihtsalt sõnakõlks ja sõnavabadus on valikuline.

Riina
Riina

Mis vaevab Lobjakat?

mati
mati

ilmselt on tegemist meditsiinilise probleemiga. inimene on ilmselt üle õppinud

Jaak
Jaak

Ta on ühe terava okka otsa istunud ja ei saa aru, et maailma ümber kujundamine ei leevendaks tema konkreetset probleemi.

2. kodanik
2. kodanik

Teda vaevab mure, et osa rahvast ei saa aru Euroopa Liidu juhtide ilmeksimatust ja omakasupüüdmatust poliitikast. See on ju nii normaalne, et Saksamaa kutsub kogu maailma vaevatud enda juurde külla ja siis jagab nad mööda liitu laiali ning ajab Venemaaga äri, sest need ongi ju õiged sanktsioonid, kui väikeriik imeb näppu ja suur riisub koore.

wpDiscuz