Lääne-Eestist osales parima toiduaine konkursil enim tootjaid

Baby Cool sügavkülmutatud pirnipüree on Lääne-Eesti parim toiduaine. Foto: Facebook
Baby Cool sügavkülmutatud pirnipüree on Lääne-Eesti parim toiduaine. Foto: Facebook

Täna tunnustati Toiduainetööstuse aastakonverentsil Eesti parima toiduaine konkursi piirkondlike väike-ettevõtjate parimaid tooteid.

Lääne-Eestist osales konkursil enim toidutootjaid – tiitli pärast võistles 25 Läänemaa toodet, kokku oli võistlusel 62 toodet.

Lääne-Eesti parim toit on Saaremaa väikeettevõtja Saaregurmee BabyCool sügavkülmutatud pirnipüree kuubikud ning parim jook Saaremaa ettevõtte Lahhentagge toonik Lahjentagge Kuusk ja Kardemon. Sügavkülmutatud pirnipüree valiti ühtlasi ka rahva lemmikuks.

Lõuna-Eesti väike-ettevõtjate kategooria võidu pälvis Andre Juustufarmi Andre Prima Old juust. Põhja-Eesti parim toiduaine on Gurmeeklubi kreemjuust röstpeedi ja rõikaga ning parim jook Distilliriumi Metsis Blue Handcrafted Gin.  Virumaa väike-ettevõtte parim toode on Moe J.J. Kurberg Kanepi viin.

„Sel aastal osalesid piirkondlikud väike-ettevõtjad konkursil väga mitmekesise tootevalikuga. Rõõm on näha, et väike-ettevõtted suudavad valmistada tooteid alates lastetoidust kuni alkohoolsete jookideni ning nende kõigi kvaliteet on ühtlaselt kõrge,“ ütles Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.

Toiduliidu juhataja sõnul aitab konkursil osalemine väike-ettevõtjate tuntust tõsta ning seeläbi ka suuremate kaupluste lettidele jõuda. „Eesti Parima Toiduaine konkursi tiitel avab sageli nišitooteid pakkuvatele väike-tootjatele ukse suurtesse jaekettidesse. Tänu sellele leiame täna kauplustest kõrvuti nii suur- kui väike-tootjate tooteid – mitmekesine valik kodumaist toitu pakub midagi igale maitsele ja rahuldab ka nõudlikuma tarbija vajadused,“ tunnustas Potisepp Eesti toidutootjate tublit tööd.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments