13

Eesti 200 juht Kristina Kallas käis Urmas Suklest värbamas

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Kristina Kallas. Foto: Tauno Tõhk/Arvamusfestival
Kristina Kallas. Foto: Tauno Tõhk/Arvamusfestival

Haapsalu linnapea Urmas Sukles võõrustas täna linnavalitsuses erakonna Eesti 200 esimeest Kristina Kallast ja Margus Tsahknat.

Suklese sõnul oli tegemist viisakusvisiidiga, mille käigus kaardistati ka Haapsalu ja Läänemaa probleeme. „Nad tulid end tutvustama ja arutasime maailma asju,“ ütles Sukles.

Kuigi tema sõnul on Eesti 200 kindlasti huvi saada endale liikmeid ka Läänemaalt, siis otsest ettepanekut erakonnaga liitumiseks talle ei tehtud. „Minu tase on Haapsalu linn, ma ei püri kuhugi mujale,“ kinnitas Sukles.

Peamiseks jututeemaks olid sotsiaal- ja haridusprobleemid. „Mis mulle meeldis, on see, et nende arvates peaks nii haridus kui ka sotsiaalvaldkond on suures osas ikkagi riigi teemad. Mitte nii, et anname need väga tähtsad ja küllaltki kulukad valdkonnad omavalitsustele ja need vaadaku siis ise, kuidas hakkama saavad,“ rääkis Sukles.
Haapsalus on heaks näiteks hariduse valdkonnas omavalitsuse ja riigi koostööst Haapsalu ühisgümnaasium.
„Kristina Kallas on poliitikas uus inimene, eks tema jaoks tuleb neid üllatusi Eestimaa pealt omajagu,“ sedastas Sukles.

Kristina Kallas on hariduse ja lõimumisvaldkonna ekspert ja Tartu Ülikooli Narva kolledži direktor. Oktoobris teatas ta, et taandub valimiskampaania tõttu direktori kohalt.

Margus Tsahkna oli sotsiaalkaitseminister Taavi Rõivase teises valitsuses ja kaitseminister alates 23. novembrist 2016 kuni juunini 2017 Jüri Ratase valitsuses.
Tsahkna oli 6. juunist 2015 kuni 13. maini 2017 Isamaa ja Res Publica Liidu esimees. 26. juunil 2017 teatas ta, et lahkub erakonnast.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Oih
Oih

sugles ja sahkna on ses suhtes paras paar ju

Tont
Tont

Õnneks on hr.Suklesel mõistus kodus ja pole ohtugi,et ta mõne sellise erakonnaga liituda võiks.

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Eks praegu on paljudel kõva kõhulastisus.Kui äkki vlimiste järel tuleb Keski ja EKRE koalitsioonivalitsus ! Nüüd joostakse pead laiali otsas ja mustatakse nii palju kui võimalik.
Pole olnud Suklese fänn aga kui astus refist välja teenis ta nii mõnegi plussi.

A.G
A.G

Ise ta väidab, et teda hoopis visati välja.

parteide süsteem
parteide süsteem

Lubaduste ja moosimiste aeg. Üllatusi jagub. Võõra raha eest, ka maksumaksja raha eest erakonnad lubadusi ja hüvesid jaotamas. Kel libedam keel, sel saak suurem. Aga kas Eesti sellest võidab, on teisejärguline. Esmatähtis ikka, et võimul oleksin mina, mina, mina.

Lääne Elu
Lääne Elu

Peaasi et EKRE Suklest ei värba.

A.G
A.G

Nad ei värbagi minuteada reformierakondlasi, praegusid kui ka endiseid. Maailmavaated on ikka väga erinevad ju!

oh ei ole
oh ei ole

Väga erinevad need nn. vaated ikka ei ole. Parempoolsed mõlemad, üks vähe keskmepoolne, teine üliäärmuslik. Meil vaated väga ei loegi. Loeb omakasu ja loeb võim.

kilu
kilu

E200 nimelised intrid hoidku oma räpased käpad Haapsalust eemale.

majaomanik
majaomanik

Loodedavasti on Sukles kindlameelne,rehvi kogemus alles värske.

valija
valija

Mis kogemus see oli? Et kui erakonna vastu tegutsed, visatakse välja. Loomulik ju 🙂

jah
jah

Haridus peaks olema tõesti riigi teema, mitte ärimeestest vallaametnike otsustada.

2. kodanik
2. kodanik

Titevankriga saksa doktorit polnudki kaasas? Niiviisi küll valimisi ei võideta……

wpDiscuz