Nigula külas süüdati auto

Väikese Mercedese esiosa ja salong põlesid leegiga, kiire tegutsemisega pandi tulele piir, aga autost pole suurt midagi järel. Arvo Tarmula
Väikese Mercedese esiosa ja salong põlesid leegiga, kiire tegutsemisega pandi tulele piir, aga autost
pole suurt midagi järel. Arvo Tarmula

Pühapäeva õhtul süüdati Nigula külas juba kolmas sõiduauto sel sügisel. Seekord on kahju nii suur, et ilmselt tuleb A-klassi Mercedes viia vanarauda.

Pühapäeval südaöö paiku märkas Lääne-Nigula kiriku lähedal elav mees, et maja juures olevast varjualusest tuleb suitsu. Õige pea lõid välja ka leegid – keegi kurikael oli teinud sõiduauto alla tule. Autoomanikud helistasid päästeteenistusse ja hakkasid ise kustutama. Häirekeskus sai väljakutse kell 00.18. See on Nigula külas kolmas auto, mida on sel sügisel proovitud põlema panna.

„Üks kord on olnud süütamiskatse, kaks korda on auto reaalselt kahjustada saanud,” ütles Haapsalu juhtivuurija Vello Palmits.

Kõik autod on olnud erinevad, kuid kahel esimesel korral kuulusid autod ühte perekonnaringi. „Kas kolmas on ka seotud, selle selgitab välja uurimine,” ütles Palmits.

Mis juhtus esmaspäeval põlenud autoga, Palmits öelda ei osanud. „Kannatanu arvab, et on süüdatud, meil mingeid kinnitusi selle kohta ei ole,” ütles Palmits.

Päästjate saabudes põles sõiduauto mootoriruum ja salong. Kohal viibinud inimesed kustutasid suurema osa tulekahjust iseseisvalt pulberkustutitega. Kuna auto asus puukuuri kõrval varikatuse all, lükkasid päästjad auto hoovile ning kustutasid auto seal, et vältida hoonete süttimist.

Palmitsa sõnul ei ole saadud kätte kedagi, kel oleks põlengutega pistmist. „Ei oska kommenteerida, kas on keegi pahatahtlik või on seal mingid omavahelised arveteklaarimised,” ütles Palmits.

Samuti ütles ta, et Nigula külas on majadevaheline ala, kus autod seisavad, valgustamata. „Oleme pöördunud ka valla poole, et seal peaks valgustus olema, siiani on seal pime. Kes tahab seal midagi korda saata, on seda väga kerge teha pimeduse varjus,” ütles Palmits.

Kui keegi on sealkandis näinud mingit tegevust, palub Palmits sellest politseile teada anda.

Septembris süüdati Nigula külas Mazda 6 tagastange õliste kaltsudega. Ka siis said omanikud jaole. Mazda omaniku vend Hannes Must ütles eile Lääne Elule, et auto on korda tehtud, süütajat leitud pole.

Arvo Tarmula fotod

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Sass13
4 aastat tagasi

Kurat hakka või ise öösel autos istuma ja kui kätte saab siis sõrmed sahtli vahele. Kas tõesti ei suuda vald mingit valgustuat külavahele leida? Kuradi riigis me elame?

Kirk
4 aastat tagasi

Nigula külas on “pagulasi” ka v? Või mõni kohalik proovib rootsimaa trendi järele ahvida