Aleksei Lotman sai ainsa läänlasena maaeluministeeriumi teenetemärgi

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Aleksei Lotman. Foto: Arvo Tarmula
Ministeeriumi teenetemärgi saajad ühispildil. Foto: Terje Atonen / Maaeluministeerium

Maaeluminister Tarmo Tamm andis reedel, 2. novembril Maaeluministeeriumi 100. aastapäevale pühendanud üritusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 62 hõbedast ja 12 kuldset ministeeriumi teenetemärki.

Läänlastest oli tunnustatute hulgas mere ja maaeluekspert Aleksei Lotman, kes sai hõbedase teenetemärgi.

„Toetudes oma väärikale minevikule, tuleb meil täna vaadata eeskätt tulevikku. Milliseks kujuneb meie tulevik, on alles lahtine; see on meie endi teha,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Usun, et meie kõigi südames on armastus Eesti vastu ning oma rahvast toitva Eesti põllumajanduse vastu. Kõrge kvaliteediga, puhas ja maitsev Eesti toit on suur rikkus! Aitäh teile, head põllumehed, toidutootjad ning maaelu edendajad, kes te aitate seda rikkust meie lauale tuua! “

Maaeluministeeriumi teenetemärgid antakse üle kahes kategoorias: kuldne ja hõbedane. Kuldne teenetemärk antakse silmapaistvate teenete eest põllumajanduse, toidutööstuse, maaelu või maaettevõtluse edendamisel. Hõbedane teenetemärk antakse eduka tegutsemise eest põllumajanduse, toidutööstuse, maaelu või maaettevõtluse edendamisel.

Aleksel (Alex) Lotman

  • Aleksei Lotman on eesti bioloog, loodushoiu valdkonnas töötaja ja rohelist ideoloogiat esindav poliitik.
  • Ta on töötanud Matsalu looduskaitseala teadusdirektorina ja Natura 2000 pilootprojekti juhina.
  • Ta on ka Kaitseliidu Lääne maleva (tegev)liige, Eesti Rohelise Liikumise ja Tuudi Jahimeeste Seltsi liige ning Eesti Hobuse Kaitse Ühingu asutajaliige.
    Aastal 2007 valiti Lotman XI Riigikogu liikmeks. [1]
  • Lotmanile on antud Riigivapi V klassi teenetemärk 2006, Kaitseliidu Valgeristi III klassi teenetemärk 1998 ja II klassi teenetemedal 2004.
  • Koos abikaasa Kaja Lotmaniga pälvis 2003. aastal Maailma Looduse Fondi (WWF) väljaantava Elisabeth Jidhe nimelise looduskaitseauhinna.
  • Alates 2011. aasta kevadest töötab ta Eestimaa Looduse Fondis merekeskkonna kaitse eksperdina.
Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments